GTX 1660Ti ve R5 2600 için 500W PSU yeterli mi?

B.Coskun

Kilopat
Daha fazla  
Ekran kartı: İnno3d Gtx1660ti
İşlemci: Ryzen 5 2600
Ram: Corsair lpx 3000Mhz 8gb
Anakart: Asus prime b450m-k ddr4 3200(oc)mhz matx

Elimde Zalman ZM500-LX 500 W PSU var. Güç tüketimini karşılar mı?
Ve ayrıyeten..
Elimde bir adet casper kasa var yeni kasa alacak bütçem yok, elimdeki para sadece bu parçalara yetiyor. O kasaya kurulum yapsam herhangi bir problem yaşar mıyım?
Yardımcı olursanız sevinirim dostlarım. Şimdiden çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
+80 olmadığı için belki darboğaza düşebilir, yeterli akım gelmez ise, bir problem olacağını sanmıyorum. Onun haricinde başka kasanız yokmuş mecbur sistem sığıyorsa yapmanız gerekiyor, onun haricinde bir problem olmaz diyorsanız uzay montajda kullanabilirsiniz.

500W yeterli olacaktır, kullanabilirsiniz.
NVIDIA en az 450Watt'lık bir güç kaynağı olmasını önermiş.

1.jpg

Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar peki R5 2600 mü almayım yoksa 2500x mi bu iki islemci arasında kaldım. Hangisini tavsiye edersiniz?

Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar peki R5 2600 mü almayım yoksa 2500x mi bu iki islemci arasında kaldım. Hangisini tavsiye edersiniz?
2600 daha güçlü bir işlemci arada %20 civarında fark var. 500W PSU tam sınırda. Bir de PSU'nun eski olması nedeniyle performans kaybı oluşabilir. 600 Watt PSU tavsiye ederim.

Ryzen 5 2500X 4 Çekirdek 8 İzleğe sahip, Ryzen 5 2600 İse 6 Çekirdek 12 izleğe sahip.
Buradan Performansı anlayabilirsiniz.

2600 daha güçlü bir işlemci arada %20 civarında fark var. 500W PSU tam sınırda. Bir de PSU'nun eski olması nedeniyle performans kaybı oluşabilir. 600 Watt PSU tavsiye ederim.
Bir süre beni idare etmez mi? Durumum iyi yönlü olursa psu ve kasa alıcam bir süre sonra.

Bir süre beni idare etmez mi? Durumum iyi yönlü olursa psu ve kasa alıcam bir süre sonra.
Oyunlara göre, sistemi sömüren oyunlar haricinde sorun yaşatmaz.Duruma göre bakarsınız ,idare eder tabi ki.
İşlemci olarak hemen hemen aynı fiyata R5 2600 varken R5 2500X alırsanız çok pişman olursunuz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı