GTX 1660Ti ve R5 2600 için 500W PSU yeterli mi?

Bu nasıl olur sence %85 verimlilik diyor
Valla o da iyi de hem pahalı hem de giriş voltajı 230volt diyor artı eksi birşey belirtmemiş elektrikle ilgili sıkıntılardan daha çok etkilenir gibi geldi bana bilemedim. Benim dediğim de 82 verimlilik aradaki fark da ne dersen elektrik faturası en fazla 1 tl fazla gelir her ay :) başka bir fark yok :) Hatta şimdi baktım da %85 demiyor %85 e kadar diyor çakallar aradaki farkı anladın mı. Diğeri %82 diyor direk. :D

Bu olabilir. Ya da FSP Hydro 600W olabilir. Bir de böyle bir sistem toplamışsınız ve PSU'dan kısmayın. PSU en önemli bileşenlerden birisidir aslında. 500W yetebilir ama almışken 600W almanızda fayda var.

Öner’iniz için teşekkür ederim ama bilgisayarı montaj ve test olması için tek bir siteden toplamak istiyorum o sitedede bu psu yok ne yazık ki onun yerine bunu alsam olur mu acaba yeterli bir güç kaynağı ama performansı nedir bilmiyorum

Valla o da iyi de hem pahalı hem de giriş voltajı 230volt diyor artı eksi birşey belirtmemiş elektrikle ilgili sıkıntılardan daha çok etkilenir gibi geldi bana bilemedim. Benim dediğim de 82 verimlilik aradaki fark da ne dersen elektrik faturası en fazla 1 tl fazla gelir her ay :) başka bir fark yok :) Hatta şimdi baktım da %85 demiyor %85 e kadar diyor çakallar aradaki farkı anladın mı. Diğeri %82 diyor direk. :D

Dediğiniz güç kaynağını ekledim ve ayrıca kasayı da değiştirdim artık herhangi bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum

Tamamdır hocam [emoji106]
Şimdi baktım da kasada sadece arkadaki fan takılı geliyor diğerlerini senin alman lazım yani on tarafa 3 fan bu da maliyeti etkileyecektir göz önünde bulundurur bence ama çok pahalı değilmis ya Allahtan :)
Hatta yukarıya da 2 tane alırsan toplam 5 fan alman lazım. Baya bi soğuk olur içerisi :) fan ları alırken ses düzeylerine dikkat et bi de hava akışı cfm diye geçiyor heralde ona dikkat et zira çok sesli olursa 6 adet olacağından baya bir gürültü yapabilir. Ben rahatsız olmuyorum fan sesinden ama bazı insanlar takıntı yapabiliyor :)

Son düzenleme:
Şimdi baktım da kasada sadece arkadaki fan takılı geliyor diğerlerini senin alman lazım yani on tarafa 3 fan bu da maliyeti etkileyecektir göz önünde bulundurur bence ama çok pahalı değilmis ya Allahtan :)
Hatta yukarıya da 2 tane alırsan toplam 5 fan alman lazım. Baya bi soğuk olur içerisi :) fan ları alırken ses düzeylerine dikkat et bi de hava akışı cfm diye geçiyor heralde ona dikkat et zira çok sesli olursa 6 adet olacağından baya bir gürültü yapabilir. Ben rahatsız olmuyorum fan sesinden ama bazı insanlar takıntı yapabiliyor :)

2 kasa da bir tane ekzoz canlı geliyor 120 lik zamlandı olan kasa daha ucuz ve fan alınabilir [emoji106]

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı