GTX 460 sistem oyunlarda aşırı ısınıyor

skalaytr

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar GTX460 1GB ekran kartım var. Performans olarak YouTube testlerinde oynanabilen çoğu oyunu oynayamıyorum. Bugün Euro Truck Simulator 2'yi yükledim ve oyun açıldığında aşırı derecede ses çıkmaya başladı ve sıcaklığa baktığımda 98 derece gözüküyordu. Korktum, bilgisayarı kapattım hemen. Bunun sebebi konusunda bilgisi olan var mı? Bir de performans kaybının sebebi bu sorun mudur? Zula bile oynayamıyorum, aşırı kasıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Termal macun değişimi ve soğutucu blok temizliği yaparsanız eğer sıcaklıklarda düşüş yaşanacaktır. Artık termal macun kurumuştur o yüzden bu kadar yüksek değerlere çıkıyordur.

Peki termal macunun kuruması ve blok temizliği performansta etkili midir?

Termal macun kurudu zaman sıcaklık değerleri yükselecek ve yükseldiğinden dolayı performansta düşüşler yaşanacaktır. Blok ise tozlu olduğunda fan bloğu soğutamayacak ve sıcaklık değerleri yine yükselecektir.
Blok temizliği yapılıp termal macun değişimi yapıldıktan sonra 100 Derece'ye çıkmaz ekran kartı. Ayrıca sistem nasıl reset atmamış ona şaşırdım açıkçası.

Termal macun kurudu zaman sıcaklık değerleri yükselecek ve yükseldiğinden dolayı performansta düşüşler yaşanacaktır. Blok ise tozlu olduğunda fan bloğu soğutamayacak ve sıcaklık değerleri yine yükselecektir.
Blok temizliği yapılıp termal macun değişimi yapıldıktan sonra 100 Derece'ye çıkmaz ekran kartı. Ayrıca sistem nasıl reset atmamış ona şaşırdım açıkçası.
Belki de sistemden önce davranıp kapattım PC yi hemen sıcaklığa baktım ve kapattım. En iyisi yarın termal macun ve blok temizliği işini hallettireyim. Çok teşekkür ederim.

Belki de sistemden önce davranıp kapattım PC'yi hemen sıcaklığa baktım ve kapattım. En iyisi yarın termal macun ve blok temizliği işini hallettireyim. Çok teşekkür ederim.

Anladığım kadarı ile bilgisayarcıya gidip temizlettireceksiniz. En iyisi kendiniz temizlemeniz olur ama ben hiçbirşeyden anlamam derseniz siz bilirsiniz nasıl yapacağınız size bağlı.
Ayrıyeten fanı yağlamayı veya içine küçük bir parça gres yağı koymanın faydası olur.

Anladığım kadarı ile bilgisayarcıya gidip temizlettireceksiniz. En iyisi kendiniz temizlemeniz olur ama ben hiçbirşeyden anlamam derseniz siz bilirsiniz nasıl yapacağınız size bağlı.
Ayrıyeten fanı yağlamayı veya içine küçük bir parça gres yağı koymanın faydası olur.
Daha önce hiç yapmadım birkaç video izledim sadece yapabilirim aslında ama termal macun temini konusunda sıkıntılıyım. İnternetten sipariş vermek gerekir oda 2 3 günde gelir.

Daha önce hiç yapmadım birkaç video izledim sadece yapabilirim aslında ama termal macun temini konusunda sıkıntılıyım. İnternetten sipariş vermek gerekir oda 2 3 günde gelir.

Gidin Vatan Bilgisayar'a alın bir tane Cooler Master Master gel vya başka bir kaliteli macun beklemek istemiyorsanız. Bilgisayarcı da aynı parayı alacaktır en azından elinizde termal macun kalır ve işlemciye de uygulamış olursunuz.

Geri
Yukarı