Çözüldü GTX 660 PC FX 8320 sistem bağlantı portlarındaki gücü kesiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

YmKaa

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemim:
ASUS M5A78l.
ASUS GTX 660 Direct'u II.
FX 8320.
HyperX Kingston blu DDR 3 4+4 RAM.
Akasa 230 watt PSU.
Samsung 860 EVO SSD. (Windows)
Wdc 1TB HDD.
Hiçbir şey yokken ister zorlayayım ister zorlamayayım, görüntü klavye mouse ışıkları gidiyor. Kasa çalışıyor reset tuşuna basıyorum resetlemiyor. Power tuşuna basılı tutuyorum kapanmıyor, mecbur PSU'yu kapatıyorum geri öyle açıyorum. Disk sağlığı %100 CPU GPU sıcaklıkları çok düşük, CPU 30'larda GPU 40'larda.

Çözüm
PSU çok güçsüz,onu yenileyin.660 gibi bir karta güç dayandıramazsınız 230W ile.
Kartınızın TDP değeri aşağıdadır.
1715714653956.png
PSU çok güçsüz, onu yenileyin. 660 gibi bir karta güç dayandıramazsınız 230W ile.
Kartınızın TDP değeri aşağıdadır.
Eki Görüntüle 2195704

Ben 230 watt sanıyordum güç kaynağımın üzerinde Max 600W yazıyor 230 voltaj ayarıymış ama ben PSU da sıkıntı vardır diyerek PSU'yu değiştim 350'lik PSU taktım ne olacak bakalım. Açtım bilgisayarı akşam gelince görüntü gitmemişse tamamdır.

Ben PSU'dan kaynaklı bir sorun olduğunu size belirtmiştim, demek ki PSU'nuz biraz sıkıntılı. 350W ile idare edebilirsiniz, ama o da yüksek değil.

Tatil dönüşü 700W PSU sonra para biriktirip AMD ekran kartı alacağım çok ucuzlar ya da 2080 falan alacağım şu an sıkıntı yok ben kasamı modifiye etmek istiyorum öneriniz var mıdır?

Tatil dönüşü 700W PSU sonra para biriktirip AMD ekran kartı alacağım çok ucuzlar ya da 2080 falan alacağım şu an sıkıntı yok ben kasamı modifiye etmek istiyorum öneriniz var mıdır?
Sistem değiştirme vakti gelmiş 2080 gibi bir kart almayı planlıyorsanız.İşlemcinin 8 çekirdek 8 izlek olduğuna bakmayın, onlar da eskidi artık.İllaki bu sistemle devam edeceğim derseniz, 1660 serisi ve onun gibi ekran kartları var,onlara yönelebilirsiniz.Darboğaz konusu da var, sizin monitörünüzün çözünürlüğünü de bilmiyoruz.2080 FX 8320'ye göre pek mantıklı değil.1660 serisi ile de darboğaz yapıp yapmaması çözünürlüğe bağlı.Ayrıca FX serisi de harcadığı güç ve verdiği performans konusunda iyi çalışmıyor.8 çekirdek ama i5 2400, i5 3470 ve i5 4590'ların hep arkasında kalıyor performansta.Kağıt üzerinde yazanlar iyi, gerçek performans o kadar iyi değil.Bunun için varsa bütçeniz sistem yenileyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı