Çözüldü GTX 660 Ti OBS "The installed NVIDIA driver does not support this NVENC version" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Jeh0Ke

Decapat
Makaleler
1
Yer
Heryer
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i3 8100 3,6gh
AMD HD7770 2gb VRAM
8gb 2200mhz RAM
Merhaba, test amaçlı yayın açmaya çalışırken gönderdiğim hatayla karşılaştım. GTX 660 Ti kullanıyorum ve zaten en son sürüm sürücü yüklü. Eskiden sorunsuz yayın açabiliyordum ama şimdi açamıyorum.

Geri kalan donanımım:
i3 8100
16 GB RAM

Screenshot_1.png
Screenshot_2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Driverlar güncelse tek çözüm bu maalesef.
Eski bir sürücü deniyim. Dediğim gibi eskiden sorun yoktu.

Tamam sorunu çözdüm. Sorun ne ekran kartımda ne de sürücüde. Sorun OBS'te. OBS 30.1 sürümü ile yeni bir NVENC sürümüne veya bu çeşit bir şeye geçmiş. Benim ekran kartım 4xx sürümüne kadar destekli. Bu OBS sürümü ise 5xx sürümünü minimum tutuyor. Yani OBS 30.1 yerine OBS 30.0.2 sürümünü yükleyince sorun çözüldü.
Hata bariz ve net. Nvidia sürücüsü bu NVENC versiyonunu desteklemiyor diyor. Güncelleyiniz dese de en güncel olsa bile destekleyecek gibi durmuyor. Kartınız çok eski. 10 yıldan eski bir kart.

Hata bariz ve net. NVIDIA sürücüsü bu NVENC versiyonunu desteklemiyor diyor. Güncelleyiniz dese de en güncel olsa bile destekleyecek gibi durmuyor. Kartınız çok eski. 10 yıldan eski bir kart.

Hocam bunun farkındayım da ben eskiden (yani en fazla 1 ay önce) bu kartla yayın açabiliyordum. Neden şimdi açmıyorum? Eski bir driver mı deneyeyim?

Hocam kayıt yapmıyorum, yayın açıyorum. Eğer kastınız X264 ise o işlemci için. Ben ekran kartından render almak itiyorum.

Eski bir sürücü deniyim. Dediğim gibi eskiden sorun yoktu.

Tamam sorunu çözdüm. Sorun ne ekran kartımda ne de sürücüde. Sorun OBS'te. OBS 30.1 sürümü ile yeni bir NVENC sürümüne veya bu çeşit bir şeye geçmiş. Benim ekran kartım 4xx sürümüne kadar destekli. Bu OBS sürümü ise 5xx sürümünü minimum tutuyor. Yani OBS 30.1 yerine OBS 30.0.2 sürümünü yükleyince sorun çözüldü.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı