GTX 670M Yanması

Voltaj değerlerinden :D
Maxwell ısınma konusunda çok başarılı, ısınma konusunda sıkıntı çıkarmadığını okudum. Bu da önemli bir etken, yani mimari farkı. Boyutuda önemli, 28 nm olması mesela (yada neyse tam hatırlamıyorum). MXM slotunun aynı olması gerekiyor ama, ona dikkat etmelisiniz.

Mxm slotu aynı diye biliyorum ama emin değilim şimdi başka bir siteden baktım orada da 81 W diyor doğruysa daha iyi :) mxm slotu aynı olduktan sonra nm farkı sıkıntı yaratır mı acaba ?

Rica ederim. Mobil ekran kartını nasıl temin etmeyi düşünüyorsunuz? Monster ve Victor tek parça satışı yapmıyor, konuştum. Kendi laptopum MSI olduğu halde MSI, siz alın biz takarız dedi. Yani MSI da temin etmiyor. Bir şekilde temin edebilsem kendim de takarım. 1-2 haftadır Quadro K3100m, K4100m arıyorum, tek bulabildiğim yer eBay. Ordan almakta büyük risk.

Ebay de güvenilir satıcılar mevcut onlara bakın. Birde alibaba ve aliexpress te görmüştüm. Eğer hala devam ediyorsa sahibinden de bir satıcı da görmüştüm (9xxm serisi değil ) ama ne kadar güvenilir onu bilmiyorum

Evet, eBay de güvenilir satıcılar var. Ancak bazılarında 99 dolar kargo ücreti var, bazılarında ithalat bedeli 100-120 dolar var. Birde Quadro ekran kartı Workstationlarda kullanılıyor. Laptopuma olup olmuyacağı belli değil. Yani olur gibi, MXM slotu ve çipseti aynı ama yinede meçhul. Türkiye' de satıcı bulmak lazım. Üzerinde şu an GTX780m ekran kartı var. Şu şekilde düşünüyordum, MSI servisine götürürüm, + ücret ile Quadro takarlar diyordum ancak siz alın biz yaklaşık 100 TL ye takalım dediklerinde hayal kırıklığına uğradım. Durum böyle olunca içerisindeki ekran kartını satıp, sonrasında Quadro alıp takmayı düşündüm.

Aliexpress e bakın o zaman orada quadro var mıdır bilmiyorum ama 970m için kargo yok gözüküyor ek ücrette yok sanırım orada bulursunuz büyük ihtimal

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı