GTX 750 Ti Günümüz İçin Yeterli mi?

Neden güldüğünü söyleseydin de biz de gülseydik hep beraber. 2 GB VRAM'li kartın ne kadar idare edebileceğini düşünüyorsunuz acaba?

İki yıl içinde çöp oluyor dediğinize güldüm sadece. GTX750 Ti, 2014 senesinde çıkmış bir ekran kartı. Yani bu cümlenizden "bu kart 2016 senesinde çöp olmaya başladı" gibi bir cümle çıkardım.

Şu çöp diyenlerin hiçbir şeyden anlamadığı nasıl da belli ya :D. Kahkaha attım resmen :D. i5 2400 + GTX 750 Ti kullanıyorum Detroit dışında oynayamadığım oyun yok. Aksini iddia edene kanıtlarım bilip bilmeden yorum yapmayın.

ASUS ROG STRIX 750 Ti ekran kartına sahibim. Oyunlarda çok fazla FPS sorunum olmadı. İnternetim yavaş biraz o sıkıntı yaratıyor. Sizce yeterli bir kart mı? Günümüz için. Ekran kartı yerine koltuk almak istiyorum. İşlemci olarak Ryzen 2600 var.
Ben olsam koltuk yerine o işlemciye yakışacak güzel bir ekran kartı alırdım.

Bilgisayar başında çok vakit geçiriyorsan koltuk al. Sağlığın oyunda alacağın FPS'ten daha önemsiz değil. Koltuğa gereksiz diyen arkadaşlar skolyoz, kifoz gibi kemik eğriliği hastalıklarından haberdar değil sanırım.

Şu çöp diyenlerin hiçbir şeyden anlamadığı nasıl da belli ya :D. Kahkaha attım resmen :D. i5 2400 + GTX 750 Ti kullanıyorum Detroit dışında oynayamadığım oyun yok. Aksini iddia edene kanıtlarım bilip bilmeden yorum yapmayın.
Bir eleştiri yapıcaksan, adam gibi eleştiri yap. "Hiçbir şey anlamıyorsun" falan demenin manası ne? Ben de GTX1050 kullanıyorum atıp tuttuğumu falan mı sanıyorsun? Senin ekran kartından daha iyi olmasına rağmen GTX1050 bir çok yeni nesil oyunda afallıyor. Hatta 2015 çıkışlı oyunlarda bile FPS düşüşleri yaşamak mümkün.

Çünkü 2GB VRAM yetersiz, 1080p oyunculuk için 2GB VRAM bir çok oyunda hayal kırıklığı yaratıyor. Tabii sen 800x600'de oynuyorsan onu bilemem, ben o çözünürlüğe oyunculuk demiyorum.

Bir eleştiri yapıcaksan, adam gibi eleştiri yap. "Hiçbir şey anlamıyorsun" falan demenin manası ne? Ben de GTX1050 kullanıyorum atıp tuttuğumu falan mı sanıyorsun? Senin ekran kartından daha iyi olmasına rağmen GTX1050 bir çok yeni nesil oyunda afallıyor. Hatta 2015 çıkışlı oyunlarda bile FPS düşüşleri yaşamak mümkün.

Çünkü 2GB VRAM yetersiz, 1080p oyunculuk için 2GB VRAM bir çok oyunda hayal kırıklığı yaratıyor. Tabii sen 800x600'de oynuyorsan onu bilemem, ben o çözünürlüğe oyunculuk demiyorum.

Şu cümleden hiçbir şey anlamadığın ve atıp tuttuğun belli oluyor:
10 sene önceki oyunları oynamak için yeterli, günümüz oyunlarının yanında esamesi okunmaz. Zaten giriş seviyesi Nvidia kartları en fazla 2 sene dayanıyor, sonra çöp oluyor. GTX750 Ti'da o çöplerden biri.

1080p çözünürlük ve orta ayarlarda Sekiro, Control, DMC 5 oynadım. Hepsi de 2019'da çıkan oyunlar. 35 FPS'in altına indiğini hatırlamıyorum en düşük 35 idi. Rahatlıkla oynanıyor yani bilmediğin bir şey hakkında konuşuyorsun ve hala inkar ediyorsun.

Şu cümleden hiçbir şey anlamadığın ve atıp tuttuğun belli oluyor:

1080p çözünürlük ve orta ayarlarda Sekiro, Control, DMC 5 oynadım. Hepsi de 2019'da çıkan oyunlar. 35 FPS'in altına indiğini hatırlamıyorum en düşük 35 idi. Rahatlıkla oynanıyor yani bilmediğin bir şey hakkında konuşuyorsun ve hala inkar ediyorsun.

Şaka mısın yoksa taklit mi yapıyorsun? Arkadaşım GTX1050 kullanıcısıyım diyorum imzamda da sistemim mevcut nasıl atıp tutuyor olabilirim? Seninkinden daha iyi bir cihazla bile yeni nesil oyunları keyifli bir şekilde oynayamıyorum atıp tutuyor diyorsun. Tecrübe edindiğim oyunculuk deneyimini söylüyorum sana atıp tuttuğum falan yok.

Hayır RTX2080 kullanıp böyle konuşuyor olsam tamam dicem, ben yanlış biliyorum. Ulan kendim senin kartın gibi low-end seviyesinde bir kart kullanıyorum aramızda çok fark yok nasıl uyduruyor olabilirim :D

Yeni konular

Geri
Yukarı