GTX 750 TI O.C üst sınırı nedir?

Meraktan soruyorum acaba aşırı bir overclock yaparsak kart kendini korumaya mı alır yoksa direk yanar mı bozulur mu ? Deneyerek test etmekten korkuyorum. :)

Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi keser yüksek ihtimal voltaj harici overclock nadir durumlarda sıkıntı çıkartır.

Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi keser yüksek ihtimal voltaj harici overclock nadir durumlarda sıkıntı çıkartır.
Afterburnerın maksimum sağladığı voltajı veriyorum (31). Şu ana kadar bir sorun çıkarmadı. Kartın sıcaklığı 60'ın üstüne neredeyse hiç çıkmıyor. Voltaj vermeden yapmayı denemiştim ilk başta o zaman yanıt vermeyi kesme hatasını almıştım.

Mükemmel durumda o zaman.
Görünüşe göre öyle benim de ilk O.C. denemem oldu görünen sorun yok. Oyunlarda da %10 gibi bir performans artışı gözlemledim. Tek düşüncem ilk mesajda da yazdığım gibi 1 yıl sonra para biriktirip duruma göre ekran kartı alacağım bunu da haliyle satıcam. O zaman satarken garantinin gittiğini ya da gitmediğini nasıl anlayacağım onu düşünüyorum.

kutusu , faturası , garanti belgesini sağlıklı bir şekilde saklarsanız. Satarkende size bşr sorun çıkarmaz. Garanti belgesinde garanti süresi kartı aldığınız fatura tarihinden başlayıp 2 yıl sonraki alığınız tarihe kadar devam eder. Süresi belgede yazmaktadır.

kutusu , faturası , garanti belgesini sağlıklı bir şekilde saklarsanız. Satarkende size bşr sorun çıkarmaz. Garanti belgesinde garanti süresi kartı aldığınız fatura tarihinden başlayıp 2 yıl sonraki alığınız tarihe kadar devam eder. Süresi belgede yazmaktadır.
Sorun belgeler değil. Belgeleri zaten saklıyorum. Sorun overclock ettiğim garantiye gittiğinde anlaşılır mı? Böyle olursa garantiden çıkar mı?

Overclock durumunda programı silerseniz veya format atılırsa OC işlemi iptal olur eskisine geri döner.

Defult yapmana bile gerek yok. Karta o.c yapıp kartı anakarttan çıkarıp tekrar takarsanız gpu zaten defult ayarlarda açılır. Her kartın değişmeyen özelliğidir. Örnek vermek gerekirse , siz eski anakartınızda işllemci , ekran kartı , ramleri o.c ile kullanıyorsanız. Anakartı değiştirdiğinizde ve aynı parçaları tekrar taktığınızda sistem otomatik olarak defult seviyede başlatırlır.

Defult yapmana bile gerek yok. Karta o.c yapıp kartı anakarttan çıkarıp tekrar takarsanız gpu zaten defult ayarlarda açılır. Her kartın değişmeyen özelliğidir. Örnek vermek gerekirse , siz eski anakartınızda işllemci , ekran kartı , ramleri o.c ile kullanıyorsanız. Anakartı değiştirdiğinizde ve aynı parçaları tekrar taktığınızda sistem otomatik olarak defult seviyede başlatırlır.

Ufak yanlış anlaşılma olabilir, işlemci ve ram anakart değiştiğinde default ayarlara geri dönmesinin sebebi başka bir bios üzerinde kullanılmasıdır,yeni anakartta işlemci ile ilgili bios avarları varsa sıfırlanmazsa kalır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı