GTX 750 Ti Sistemin Oyun Performansı

Tamam canım kızmayın :) GTX960 4GB sizin önerdiğiniz kasayla da alınabilir ancak sanırım R9 380 Nitro Dual-x daha performanslı. R9 380 Nitro Dual-X'de 1.0 Display Port var. Msi R9 380 Gaming 4GB modelinde ise 1.2 var. Aralarındaki 100 TL fark (MSI daha pahalı) Display Port versiyonu için değer mi peki ?
100 liralık bir farka değeceğini sanmıyorum hocam. Ayrıca arkadaş DP mi kullacak orası da var. MSİ'a soğutması için para verebilirim.

Nvidia's GeForce GTX 960 graphics card reviewed - The Tech Report - Page 1
Asus MSI'dan daha serin ve sessiz çıkmış testlerde. Display Port kullanabilmek için monitörde bu girişin bulunması gerekiyor değil mi ?
Hocam olabilir ama atla deve değil yani. Soğutma konusunda aralarında bariz farklar yok. Benim Asus tercih etmeme sebebim teknik servistir. Asus, Çizgi Elektronik ile olan teknik servis işbirliğini bitirdiğinden beri çok fazla şikayet var.

Hocam olabilir ama atla deve değil yani. Soğutma konusunda aralarında bariz farklar yok. Benim Asus tercih etmeme sebebim teknik servistir. Asus, Çizgi Elektronik ile olan teknik servis işbirliğini bitirdiğinden beri çok fazla şikayet var.
Anladım hocam,ben daha önce iki markayı da kullanmadığım için teknik servisiyle ilgili yorum yapamayacağım :) . Bir de bir sorum daha olacaktı size. MSI H81M-P33 ile MSI H97 PC Mate arasında GTX960-i5 4460 kullanılırken performansta bir fark söz konusu olur mu ?

Anladım hocam,ben daha önce iki markayı da kullanmadığım için teknik servisiyle ilgili yorum yapamayacağım :) . Bir de bir sorum daha olacaktı size. MSI H81M-P33 ile MSI H97 PC Mate arasında GTX960-i5 4460 kullanılırken performansta bir fark söz konusu olur mu ?
Hocam anakartın performansa etkisi genelde OC potansiyeli ile alakalıdır. i5 4460 OC olmayacağı için performansa etkisi olmayacaktır. Olsa bile yok denecek kadar azdır. H81 chipsetler giriş seviyedir h97 orta seviyede falandır. Eğer imkan varsa H97 alınabilir. Ram slotu daha fazla ve bildiğim kadarıyla Broadwell serisi işlemcileri h97 chipsetler destekleyecek. Yani daha ileriye dönük bir sistem için h97 tercih edilebilir ama bütçe yoksa da performans olarak sıkıntı olmaz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı