GTX 760 Ekran kartımda kıvılcım çıktı

Bloodyy

Hectopat
Daha fazla  
Oyun oynarken PC birden kapandı bende elektrikler gitti sandım fakat gitmemiş. PC'yi tekrar açmaya çalıştığımda açılmadı ve ekran kartım çok ısınmıştı. Bütün kabloları çıkarıp ekran kartımın soğumasını bekledim ardından tekrar takıp çalıştırmayı denedim fakat yine açılmadı. Power tuşunun küçük kablosunun çıktığını fark ettim elimi sokup taktım fakat fişini çekmeyi unutmuşum. Power tuşuna basar basmaz PC'ye elektrik geldi ve açılıyordu fakat ekran kartımdan kıvılcım çıktı bende hemen güç kablosunu çıkardım. 10 dakika sonra bir ümit açmayı denedim ve açıldı. Ekran geldi sorunsuz çalışıyor gibi fakat oyuna girmeye korkuyorum. Sizce ekran kartıma çok bir hasar vermiş midir? Tekrar kıvılcım çıkarıp tamamen yakma olasılığı var mı?

GTX 760 Ekran kartım.
8 GB RAM.
İşlemci AMD-FX8350.
Power Supply GP-AL550AA.

Tam bir C4'e benziyor. PSU'yu değiştirmelisin.

chrome_SKqqq6kdg5.png

Oyun oynarken PC birden kapandı bende elektrikler gitti sandım fakat gitmemiş. PC'yi tekrar açmaya çalıştığımda açılmadı ve ekran kartım çok ısınmıştı. Bütün kabloları çıkarıp ekran kartımın soğumasını bekledim ardından tekrar takıp çalıştırmayı denedim fakat yine açılmadı. Power tuşunun küçük kablosunun çıktığını fark ettim elimi sokup taktım fakat fişini çekmeyi unutmuşum. Power tuşuna basar basmaz PC'ye elektrik geldi ve açılıyordu fakat ekran kartımdan kıvılcım çıktı bende hemen güç kablosunu çıkardım. 10 dakika sonra bir ümit açmayı denedim ve açıldı. Ekran geldi sorunsuz çalışıyor gibi fakat oyuna girmeye korkuyorum. Sizce ekran kartıma çok bir hasar vermiş midir? Tekrar kıvılcım çıkarıp tamamen yakma olasılığı var mı?

GTX 760 Ekran kartım.
8 GB RAM.
İşlemci AMD-FX8350.
Power Supply GP-AL550AA.
Psu arıza yapmış olabilir veya anakart bozulmuş olabilir.

Hocam, riskli bir durum. Bence, çalıştırmayın.

GTX 760 ekran kartım.
8 GB RAM.
İşlemci AMD-FX8350.
Power Supply GP-AL550aa.

Ekran kartı hasar almıştır elbet ama oyun oynayabilirsin.

PC kapalıydı fişini taktım ve Power tuşunun hafiften oynadığını farkettim elimi sokup kabloyla oynadım ardından Power tuşuna bastım. Anlık olarak elektrik geldiği için kıvılcım çıktı diye düşünüyorum. Çıkar çıkmaz saniyesinde Güç kablosunu çektim bir sorun çıkarmış mıdır bilmiyorum. Kapanmasının sebebide aşırı ısınma diye düşünüyorum. Tekrar kıvılcım çıkarır ve ya tamamen yanabilir diye korkuyorum.
PSU değiştirine kadar açmayın bilgisayarı. Ciddi hasarlar verebilir.
PSU`yu uzun zamandır kullanıyorum sistemde eskimeye başladı. Bu zor dönemde PC alamam fakat ilk fırsatta yeni PC almayı düşünüyorum.

Geri
Yukarı