GTX 760 Isınma Sorunu

bonecollector

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben 7-8 ay önce Vatan dan bilgisayar toplattım. Doğu görevinde olduğumdan dolayı burada pek bilgisayardan anlayan yok.. Her neyse bilgisayar çok ağırlaşmaya başlamış gibiydi. Ben de format attırmak istedim, fakat kasamı tanımadığım birine vermek istemediğimden adamı eve çağırdım ve format atmaya çalıştı. Yalnız bıos son sürüm olduğundan beceremedi. Birçok defa powerdan kapattı , reset attı virüs programı güvenli modda yükledi ve mavi ekran+reset+çok yavaşlama meydana geldi.

Ben de kendisinden artık ellememesini istedim ve gitti. Birkaç gün sonra vatana gittim, oturduğum yere 4 saat uzaklıkta, kasamı aldım ve bindim otobüse gittim. Orada arkadaşlar sağolsun çok yardımcı oldular. Dururmumdan anlayıp pc mi orada tüm parçlarına baktılar ve sorun çıkmadı. Yalnız pc format yemiyordu. 4-5 saat bakımdan sonra uzay montaj yaparak pc formatlandı ve kasada statik elektrik varmış ondan olmuyormuş dendi. Onların da başına ilk defa gelmiş böylesi.

Her neyse format atılırken c-d herseyi sildi iyice 0'lansın diye. C-d ayırmayı unuttu ve sadece c olarak kaldı elimde . Eve geldiğimde mavi ekran reset sorunum yoktu fakat assasıan creed oyununu yükleyemedim. D hatası eror verdi ki sanırım D olmadığındna dolayı oldu. Ben de bilgisayar-yönetici olarak çalıştır falan filan derken D dvd-cd rom olduğu için E diski açtım. D yerine adları farklı oldu sadece. Yalnız E diski 49 mb , C disgi 960 gb oldu. Sanıyorum ki assasıan oyunu D'ye yüklemeye çalıştığından ve yüklenirken oyunu Cye kaydet dememe rağmen hata verdi illa D istiyor ama D discindede okadar yer olmadığındna ipatl ediyordu.

GPU 80'i gördü fakat biosatan cpu ya baktım o 45 lerde. 4 saatir açık bilgisayar , acaba gpu çok mu yüksek ? BF4 oyununu 0 kasmayla oynarken 1 cdlik need for speed carbonu kasılarak oynuyor ve oynarken 20 dk sonra gpu 60 ı görüyor. 1 saat falan oynadığımda min 40 max 80 di acaba bilgisayarımın ne sorunu var ? 4 bilgisayar mühendisi 3 teknisyen baktı hala hataları var :(
  • sistemim : ekran kartım asusu geforce gtx 760 ddr5 2 gb 256 bit
  • soğutucu :cooler master hiper 212 evo
  • anakartım: m5a97 r2.0 amd ddr3
  • ram: 2*4=8 gb sniper ddr 1600 mhz
  • hdd: 1 tb barrucuda sata 7200rpm
  • kasa: assasıan 80 plus 700w
  • cpu: amd 8350 4.00 ghz

1 aydır uğraşıyorum 5-6 forum sitesinde konu açtım kimse yardımcı olmadı umarım siz olursunuz.

E2128C45FB47E150CCE0E73433F94365.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Nereden başlayalım ? C ve D olayından başlayalım...
  • Windows koruma bölümünü silip E yapmışsınız... Hangi programla, nasıl yaptınız bilmiyorum ama bu işlem Minitool Partition Wizard gibi bir programla yapılır.
  • Soru sorarken çok eksiğiniz var. Eksik soruya eksik cevap alırsınız ya da hiç cevap alamazsınız. Assassin's Creed D sorunu nedir ? Böyle bir sorunu ilk defa duyuyorum ve hata ekranı yoksa o sorunu yok sayarım/cevaplayamam.
  • Oyunda GPU'nun 80'i görmesi normal. Boşta 40 derece de gayet normal.
Çözüm ?
  • Öncelikle kendiniz Windows kurmayı öğreneceksiniz. Buradan 8.1 indirin ve USB belleğe yazın: Windows 8.1 RTM Türkçe İndirme Bağlantıları
  • Sonra da UEFI kurulum yapın. Kurarken zaten kendiniz C ve D'yi ayarlayabilirsiniz. Zor değil, video rehberimiz var.
  • Kurduktan sonra internetiniz varsa zaten 8.1 sürücüleri kendi yükler. İnternetiniz yoksa anakart CD'sinden ethernet sürücüsünü kurarsınız.
Bu dediklerimi yaptıktan sonra HD Tune 5.50 kurun. 4 saatlik yolda HDD zara görmüş olabilir, bir bakalım. Health kısmından ekran görüntüsü paylaşın.

Öncelikle teşşekür ederim ilginiz için birazdan fotoları paylaşıcam benim kasam formattan sonra halloldu denmesine rağmen hala yavaş çalışıyor ve güç kablosunu takarken arada ufak kıvılcım sesine benzer şeyler duyuyorum ve eskiden anakartta giriş yapmayan pc açılırken anakartta giriş yapıyor(vatan servisindeki adam anakarttan giriş yapıyor dediğin için anakart diyorum) eskiden asusu yazıp direk windows simgesine geçip pc saniyler içerisinde açılırdı yalnız şimdi asus yazıyor başka birşey çıkıyor pcnin özellilerini yazan sonra windows ve biraz bekledikten sonra pc açılıyor yani yavaşladı. Ve oyun özellikleri kötü olan oyunda bile hafif kasmalar yaşıyorum sizce bunların nedeni hdd den dolayı olabilir mi ? D açılmadığı için yoksa neresinde sorun olabilir

birde power düğmesinin üstünde bataryaya benzer bir simgesi olan şey sürekli yanıyor bazen yanıp sönüyor eskiden buda olmuyordu

ve saçma ama nette gezerken geri simgesi işlemiyor :D ya pc iyice saçmaladı alalı daha 1 sene olmadı :'( videoları tam ekran yapıncada altında beyaz olarak sitenin ismi çıkıyor ve gitmiyor ve oyunda yüklerken aldığım hatalar

dvd lerde çok ısınıyor

Dosya Ekleri

• err.PNG
    err.PNG
    69,6 KB · Görüntüleme: 300
  • err1.PNG
    err1.PNG
    177,1 KB · Görüntüleme: 311
  • err2.PNG
    err2.PNG
    171,9 KB · Görüntüleme: 305
  • err4.PNG
    err4.PNG
    53,3 KB · Görüntüleme: 303
İlk hata punkbuster hatası, bu önemli değil optik sürücüde'ki punkbuster'ı bulamıyor, bunu internetten indirerek yükleyebilirsiniz. Diğer hatalar ise; 2. cd'yi görememe sorunu, oyunu korsan kullanıyorsanız ikinci iso dosyasını sanal disk'e yüklemenizi istiyor, yok oyun çok dvd'li ise oyununuz ikinci dvd'yi takın. Yani bu hatalar yükleyeceğiniz bilginin optik sürücüde bulunmamasından kaynaklanıyor. Bu konuda bilgisayarınızın problemi yok görünüyor sadece işlemi doğru yapmalısınız.

Power tuşunun üzerindeki ışığın bağlantısı muhtemelen yapılmamıştı ancak yeni montajda yapıldığı için çalışıyor, sıkıntı yok.

Oyunlarda takılmanın birçok sebebi var, uzaktan bir şey söylemek zor. Ayrıca internet tarayıcınızı kaldırıp tekrar kurmayı deneyin ve tüm kişiselleştirme ayarlarını istediğiniz gibi yapın.

Windows kurmayı öğrenin bence, zor değil ve bu sayede bilgisayarınızı istediğiniz gibi kurarak birçok sıkıntıyı önceden halletmiş olacaksınız.

dostum bilgisayarda virüs programı olduğundan dolayı virüslü sitelerden indirme yapamıyorum yoksa bende biliyorum belki bildiğiniz yer vardır diye sormuştum ben

yalnız punkbuster bilgisayarımda var olarak gözüküyor kaldırıp tekrar mı indirmeliyim ve power ın ışığı hep maviydi onunu üzerinde kırmızı renkte ışık olmaya başladı ve yanındada bataryaya benzer simge var

birde feature tranfer eror diyor acaba bu neyin hatası ?

Punkbuster'ı kaldırıp tekrar kurun. Işık ise HDD ışığı veya başka bir ışık olabilir yani kasanın üzerinde hatayı gösteren ışık olmaz, ne olduğunu merak ediyorsanız kasanızı açın (bilgisayar çalışmıyorken ve fişten çekili iken) o ışığa ait kabloyu takip edin ve anakartta bağlandığı yerde ne yazdığını buraya yazın, bilen arkadaşlar açıklar. Dışarıdan ışığın neye ait olduğunu anlayamazsınız çünkü yanlış montaj yapılmış olabilir.

Feature transfer error, muhtemel bir data kaybını, yani sizin indirdiğiniz dosyada ki eksik indirmeyi gösterir. İndirdiğiniz dosya birkaç parça ise, sorunlu parçayı bulup tekrar indirin, tek parça ise, tamamını yeniden indirin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı