GTX 760 sistem mavi ekran hatası

Burak DURU

Kilopat
Daha fazla  
Ekran kartı
Asus GTX760 DirectCU II TOP GDDR5 2GB 256Bit
Anakart
M5A99FX PRO R2.0
İşlemci
AMD FX-8350
Merhaba, iyi günler. Fortnite oynarken ekran yırtılıp glitch'leniyor gibi oldu sonrasında dondu ve siyah ekran geldi. Bir süre sonra ise mavi ekran aldım ve yeniden başlattığımda windows giriş ekranı geldiğinde şifremi girer girmez ekran donuyor ve ekranda morumsu yeşilimsi renkleri kaymış (hue) lekeler oluyor akabinde de mavi ekran alıyorum. Güvenli modda DDU ile ekran kartı sürücülerini kaldırdım ancak yeniden başlatıp geldiğimde yeni, güncel sürücüyü kurarken bilgisayar donuyor ve kuruluma devam edemiyorum. Aygıt Yöneticisi'nden ekran kartı sürücüsünü devre dışı bırakarak bilgisayarı kullanmaya devam edebiliyorum (düşük performansla da olsa). Sorunun donanımsal kaynaklı olduğunu düşünüyorum, sizin fikirleriniz nelerdir?

Teşekkür ederim. (Minidump dosyaları: 949.7 KB file on MEGA)

Son düzenleme:
Ekran kartı sürücüsünü DDU ile silin güncel versiyonunu indirin.
Sürücüyü silerken Windows Update yüklemesin seçeneğini seçtiniz mi?

Windows'un gelişmiş sistem ayarlarındaki ayardan mı bahsediyorsunuz (eğer oysa evet), DDU ayarlarındaki ayardan mı bahsediyorsunuz (eğer oysa hayır).

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    7,8 KB · Görüntüleme: 7
  • 2.png
    2.png
    5,5 KB · Görüntüleme: 16
Windows'un gelişmiş sistem ayarlarındaki ayardan mı bahsediyorsunuz (eğer oysa evet), DDU ayarlarındaki ayardan mı bahsediyorsunuz (eğer oysa hayır).

2. resimdeki 2. seçeneği seçin hocam. Ayrıca NVIDIA programı da sebep olmuş mavi ekran yemenize.

Dedikleriniz yaptım, tekrar kurulum yaparken bilgisayar gider gelir ya hani sürücü yüklediği belli olur işte o anda gidiyor ve donuyor gelmiyor, sonrasında da mavi ekran veriyor gene. Yeni mavi ekran minidump dosyasını da ekledim: 221.1 KB file on MEGA
Madem kurulmuyor o zaman güvenli modda kurayım dedim kurup yeniden başlattığımda en başta anlattığım şekilde şifremi girince ekranın renkleri kayıyor ve ekran kilitleniyor.
Ekran kartı fişi çekmiş gibi gözüküyor :/

Olabilir hocam :/
Yine ekran kartı kaynaklı bu arada.
Bu arada monitör ile alakalı bir sorun görüyorum.
@KojiroHyuga04 @LSD hocalarım bir de siz bakabilir misiniz?
Konu içeriğinde bahsedilen yırtılma sorunu bile yeterliymiş aslında fakat hem dökümler, hem de sürücü kurulumu esnasında yaşanan mavi ekran hatası donanımsal bir sorun olduğunu destekler nitelikte.

Konu sahibi OCCT ile 15 dakika ayarlara ellemeden VRAM testi yapıp sonuçları paylaşırsa iyi olur.

Konu içeriğinde bahsedilen yırtılma sorunu bile yeterliymiş aslında fakat hem dökümler, hem de sürücü kurulumu esnasında yaşanan mavi ekran hatası donanımsal bir sorun olduğunu destekler nitelikte.

Konu sahibi OCCT ile 15 dakika ayarlara ellemeden VRAM testi yapıp sonuçları paylaşırsa iyi olur.
GTX 760'a ait sürücü devrede iken windowsa giriş ekranını bile geçemiyorum, güvenli modda ise OCCT çalışmıyor. Sanırım testi yapmanın bir yolu yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı