GTX 760 Sistem Oyunlarda FPS Düşüşü

selahattin tunç

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Bilgisayarımı 7-8 ay önce topladım. Lol - cs go gibi fps gerektiren oyunlarda en yüksek ayarlarda 250 - 350 fps alıyorum falan anlık düşüşler oluyor. 20-30-40-51 gibi saçma sapan yerlere düşüyor. (En düşükde de aynı sorun var.) Bu konuda bilgisi olan var mı ? Not: Driverleri güncelle gibi yorum istemiyorum hepsi güncel bilginize
smiley.gif
Bazı arkadaşlar dar boğaz sistem falan demiş fakat ben öyle olduğunu düşünmüyorum. Recep abi bir el atarsan sevinirim :D

İşlemci : fx9370 4,4ghx turbo ile 4,7
RAM : 2x4 1600 mhz vengeance
Ekran Kartı : msi nvidia gtx 760 twinfronz 2gb 256bit(Diğer forumlarda gördüğüm kadarıyla fps sorunu var. Garantide şu an kartım.)
Monitör : asus 23.6 inc
Bağlantı : türkcell süper online 16mbit 75 gb akk 1mbit upload
İşletim Sistemi : windows 10 (crackli-)not:crackli kullanma orjinal al diyecekler çıkar elbet maalesef bütçe ayıramadım :(
Anakart : msı 970a g43
klavye -fare :logitech g105- g300s

arkadaşlar yardımcı olacak yokmu ?

Yanlış Bilgi
Garantiden gelince konuşuruz. NVIDIA kartlar, AMD işlemcilerle pek uyumlu çalışmıyor. Zaten şuan baya geride kaldı işlemcileri. Ama yakında devrim yapacaklar.

@MasterofTechnology Dostum yazmak yerine biraz konu okumanızı tavsiye ederim (y)

Merhaba arkadaşlar.
Bilgisayarımı 7-8 ay önce topladım. Lol - cs go gibi fps gerektiren oyunlarda en yüksek ayarlarda 250 - 350 fps alıyorum falan anlık düşüşler oluyor. 20-30-40-51 gibi saçma sapan yerlere düşüyor. (En düşükde de aynı sorun var.) Bu konuda bilgisi olan var mı ? Not: Driverleri güncelle gibi yorum istemiyorum hepsi güncel bilginize
smiley.gif
Bazı arkadaşlar dar boğaz sistem falan demiş fakat ben öyle olduğunu düşünmüyorum. Recep abi bir el atarsan sevinirim :D

İşlemci : fx9370 4,4ghx turbo ile 4,7
RAM : 2x4 1600 mhz vengeance
Ekran Kartı : msi nvidia gtx 760 twinfronz 2gb 256bit(Diğer forumlarda gördüğüm kadarıyla fps sorunu var. Garantide şu an kartım.)
Monitör : asus 23.6 inc
Bağlantı : türkcell süper online 16mbit 75 gb akk 1mbit upload
İşletim Sistemi : windows 10 (crackli-)not:crackli kullanma orjinal al diyecekler çıkar elbet maalesef bütçe ayıramadım :(
Anakart : msı 970a g43
klavye -fare :logitech g105- g300s

arkadaşlar yardımcı olacak yokmu ?
FPS düşüklüklerinin sebebi işlemcinin ısınmasındandır. Aida 64 ile CPU Stress test yapıp Max, Min ve Avg ısı değerlerini buraya atabilir misiniz ?

7-8 ay baya olmuş bir bakımını yap tozlara falan.
ustam alındığından beri var başta pek takmadım oyun oynamadığım için ama yeni yeni başladım çok sıkıntı oldu oyüzden
FPS düşüklüklerinin sebebi işlemcinin ısınmasındandır. Aida 64 ile CPU Stress test yapıp Max, Min ve Avg ısı değerlerini buraya atabilir misiniz ?
usta oyun oynarken msi afterburner ve rivatuner gibi programlar ile test ettim hiç bir zaman 70 in üstüne çıkmadı uzun süreler açık kalmasına rağmen (fan yeterince büyük iyi bir soğutma sağlıyor ve kasanın sirkilasyonu çok iyi) dediğini yapmayı isterdim fakat ekran kartım garantide 4 sefer yollayıp para iadesi isticem :(

Son Olarak Isı sorunum yok arkadaşlar :)

ustam alındığından beri var başta pek takmadım oyun oynamadığım için ama yeni yeni başladım çok sıkıntı oldu oyüzden
usta oyun oynarken msi afterburner ve rivatuner gibi programlar ile test ettim hiç bir zaman 70 in üstüne çıkmadı uzun süreler açık kalmasına rağmen (fan yeterince büyük iyi bir soğutma sağlıyor ve kasanın sirkilasyonu çok iyi) dediğini yapmayı isterdim fakat ekran kartım garantide 4 sefer yollayıp para iadesi isticem :(

Son Olarak Isı sorunum yok arkadaşlar :)
Sen yine de Aida 64 ile ısıları at. Tam yükteki ısılara göre bir şeyler diyebiliriz :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı