GTX 760 Sistem Oyunlarda FPS Düşüşü

Hocam kartın parasını iade aldım 260 tl gibi bir fiyat ödeyim gtx 960 4 gb 128 bit asus modelini aldım fakat anlık fps kayıpları tekrardan yaşamakdayım (eskisi kadar değil) amd işlemcide sık görülen birşeymiş doğruluk payı varmıdır ? , Birde yapmam gereken testleri biraz detaylı şekilde açıklarsanız hemen yapayım sevgiler :)

Hocam kartın parasını iade aldım 260 tl gibi bir fiyat ödeyim gtx 960 4 gb 128 bit asus modelini aldım fakat anlık fps kayıpları tekrardan yaşamakdayım (eskisi kadar değil) amd işlemcide sık görülen birşeymiş doğruluk payı varmıdır ? , Birde yapmam gereken testleri biraz detaylı şekilde açıklarsanız hemen yapayım sevgiler :)

Testleri buradan yapabilirsiniz;
AIDA64 Stability Test Rehberi
Evet AMD'lerde FPS dropları olur ama oynadığınız oyuna bağlı. O işlemci o ekran kartlarında sıkıntı çıkarmaz. FX 6300 ile R9 380X kullanan ve sıkıntı yaşamayan kullanıcılarda var. Windows 10 kurmayı da deneyebilirsiniz. Virüs taraması da yapın. Sıcaklık testlerini de yapmayı unutmayın :)

Sanırım aynı şekilde yapmışım değerleri aşağıya ekliyorum birde windows 10 du zaten windows 7 kurdum (sadeliği hoşuma gidiyor :D ) ara ara fps kayıpları oluyor lol- cs go - knight online (bunun motoru eski normal olabilir) bu oyunları oynuyorum :)

Untitled.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım sorunum şu : G43 970A anakart bununla uyumsuz FX 8350'ye (200watt) kadar destekliyormuş. Garantiden değiştirmenin yollarını arıyorum. 9370 verim 8350 almayı deneyeceğim :D Tabi 990fx gaming anakartta alabilirim fakat fiyatı çok tuzlu olduğu için alamayacağım :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet kesinlikle Win10 kullanın. Ben Ets2 de low ayarlarda win7 kullanırken 30 FPS alıyordum. Win10' a geçince 40 FPS ye fırladı :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı