Gtx 780 nasıldır ?

YasirHoca

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Merhaba sevgili arkadaşlar. Sonunda bütçe olarak fazla uçmayıp gtx 780 almaya karar verdim. Almadan önce sizlere bir kaç sorum olacak. Öncelikle bu kart "AMD" nin r9 290 modeline göre nasıldır, daha performanslı bir kart mıdır? 2. sorum ise marka olarak "ASUS" mu, yoksa "MSI"mı seçmeliyim? Birçok arkadaşım; msı "Twinfrozer" sayesinde daha serin bir kart olduğunu söyledi. Ve son olarak eğer r9 290 dan daha performanslı değil ise powercolor pcs+ r9 290 alacağım son kez sizlere danışmak istedim, iyi sosyaller.

Şurda bench sonuçları var , farklı oyunlara karşı farklı üstünlükleri var.Twinfrozer sistemi , fanlarının konumlandırılması ve şekli arkadaşlarının dediği gibi daha serin tutar diye düşünüyorum.

Bench Sonuçları : AnandTech | Bench - GPU14

Edit:Sonuçlar 780 Ti ve 290x içinmiş.Verdiğim siteden istediğiniz modelleri kıyaslıyabilirsiniz.

Edit2 : Aradığınız ürünlerin kıyaslaması : AnandTech | Bench - GPU14

Bu arada ikiside üst düzey ekran kartları ikisindende pişman olacağını düşünmüyorum.

Alırken fiyatlandırmaya göre seçmeni tavsiye ederim.Sanırım 290 daha ucuz.

Son düzenleme:
R9 290 genel olarak daha iyi performans sunuyor. Lâkin birde aralarında azımsanmayacak fiyat farkı var. Fiyatları önemli değilse ASUS GTX780 almanı öneririm. Gerçekten sessiz ve serin çalışıyor. Bir nedeni de R9 290'da sorun çıkabiliyor, bununla ilgili bayağı bir konu açılmış durumda. Ama birazda şans işidir.

@AlphaOMG 'ye katılıyorum.780'in yazılımsal olarakta avantajlı olduğunu düşünüyorum ama aradaki fiyat farkına değermi onu sen karar vereceksin.

Hayır, fiyat farkı önemli değil zaten eski kullandığım kartım; "sapphire tri-x r9 290 dı ama oyunları en düşük ayarlarda açtığım halde ısı 79 dereceye kadar çıkıp en düşük grafik ayarlarında yarım saat oynadıktan sonra ekran kartı kendini kapatıyordu. 2 gün önce malatya vatan bilgisayara götürdüm "oem" yetkilsi arkadaş ordada test etti ve aynı sorunu yaşayınca servise yolladım. Yetkili arkadaş:" muhtemelen yenisini yollayacaklar memnun değilseniz getirin değiştiririz" dedi. Bende başka bir kart almaya karar verdim, açıkcası amd den mutluydum fakat ısı sorunu beni bu karttan biraz soğuttu.

Benim r9 290 sorunlu çıktı ve başıma gerçekten büyük sorun açtı. İmkanım olsa direk gtx 780 modeline geçeceğim. Model olarak da msi daha iyi diyorlardı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır, fiyat farkı önemli değil zaten eski kullandığım kartım; "sapphire tri-x r9 290 dı ama oyunları en düşük ayarlarda açtığım halde ısı 79 dereceye kadar çıkıp en düşük grafik ayarlarında yarım saat oynadıktan sonra ekran kartı kendini kapatıyordu. 2 gün önce malatya vatan bilgisayara götürdüm "oem" yetkilsi arkadaş ordada test etti ve aynı sorunu yaşayınca servise yolladım. Yetkili arkadaş:" muhtemelen yenisini yollayacaklar memnun değilseniz getirin değiştiririz" dedi. Bende başka bir kart almaya karar verdim, açıkcası amd den mutluydum fakat ısı sorunu beni bu karttan biraz soğuttu.
Asus GTX780 al o zaman. Nvidia yazılım ve driver konusunda daha başarılı. Aralarında büyük farklar yok performans olarak. Ama Mantle bu farkı açabilir. O da oyuna ne kadar iyi optimize yapıldığıyla doğru orantılı. Senin durumun biraz farklı aynı ekran kartıyla maksimum 70, 75 derece ile kullananlar var. R9 290 almakta kararlıysan R9 290 PCS+ yada R9 290 Vapor-X al soğutmada daha başarılılar.

Sanırım bende gtx 780 alacağım nvdia da karar kıldım. Peki marka tercihim ne olmalı, Asus Direct cu II mi yoksa Msı Twinfrozer mı ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı