GTX 780 TI nasıl tamir ettirilir?

BinSwanger

Hectopat
Daha fazla  
Herkese Selamlar.
Benim bir bozuk bilgisayarım var.
Bilgisayarı açıyorum bir süre sonra beyaz ekran verip kapanıyordu.
Bilgisayar tamircisine götürdüm sorun ekran kartında dedi.
Kart modeli: GTX 780Tİ
Ekran kartını çıkardım öyle kullanıyorum sıkıntı yok.
Ekran kartını 2. El olarak almıştım,bu yüzden garantisi yok.
Kartı Vatan Computer gibi vs yerlere götürsem ücretli bir şekilde tamir ederler mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Riskli bir yöntem var fırınlama yöntemi fırınlayınca lehimler tekrar birleşebiliryor hatta yputube da linus tech tips diye bir kanal var o kanalda 780ti fırınlayıp tamir etmişti ama kuöar gibi bir şey

Fırınlatmak en son başvurulacak yöntem olsun. Çöpe atacağım dersen o zaman fırına koy. Kart komple iptal olabilir fırınlama işleminde. Sorununun kaynağı belli değil. Bilgisayarcılara götürüp tamir edilip edilmeyeceğini, edilirse ne kadara mâl olacağını öğrenebilirsin. Vatan Bilgisayar gibi yerler tamir etmezler diye biliyorum.

Ben GTX 660 fırınladım. Bir sıkıntı çıkmadı. Önceden 200 derece ısıtın 5 dakika boyunca. Sonra ekran kartını ekledikten sonra 180 dereceye düşürün. Fırınlama işlemi çokta riski değil. Kapasitörlerin hepsi katı olduğu için bir sıkıntı çıkmıyor. Denemenizi tavsiye ederim.

Teşekkür ederim msi servisine götürdüm bir parçası arızalanmış parçada yurt dışında bulunan bir parçaymış ve 350 tl istiyorlar mecburen vericem tekrar bozulursa 3 ay garantili yapıyorlarmış

Teşekkür ederim msi servisine götürdüm bir parçası arızalanmış parçada yurt dışında bulunan bir parçaymış ve 350 tl istiyorlar mecburen vericem tekrar bozulursa 3 ay garantili yapıyorlarmış
350 TL tamire vereceğine GTX 950-960 modellerine bakabilirsin 2.el faturalı ve garantili olsun. En fazla 100 tl daha fazla çıkıcak cebinden.

350 TL tamire vereceğine GTX 950-960 modellerine bakabilirsin 2.el faturalı ve garantili olsun. En fazla 100 tl daha fazla çıkıcak cebinden.
Ama elinizdeki kart bu 2 karttanda güçlü. Ben tamir edilen karttan hayır geleceğini hiç sanmadığım için bunu öneriyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı