GTX 950 sistem toplama

ozgunsbkyy

Hectopat
Makaleler
1

Arkadaşlar bildiğiniz üzere Ocak 2016'da, 2500 TL Oyun Bilgisayarı Toplama Rehberi isimli videoda yukarda yazılan parçalar birleştirildi. Bende bir toplama bilgisayar yapmak istiyorum ancak bu işlerden çoğu kişi gibi pek anlamıyorum. Bu listede fiyatları güncelledim ancak kasa ve güç kaynağı stoklarda şuan bulunmamakta.
Sizlerden ricam yukardaki parçalarda; kasa ve sabit diskten kısarak (1TB benim için çok fazla) ve bunların yerine alternatif tavsiyelerinizi de sunarak, bana bir öneride bulunmanız. Ayrıca i3 yerine i5 yapmak istiyorum son nesil buna da bir bakarsanız çok sevinirim. Pek oyun oynamıyorum, sadece Cs Go için yapacağım diyebilirim kasayı ancak iyi bir şey ortaya çıkarsa diğer oyunları da oynayabilirim. Teşekkürler:)

Son düzenleyen: Moderatör:
Evga GTX950 SuperSuperClock 2GB GDDR5 128Bit (EE-02G-P4-2957-KR)
MSI B150M Bazooka D4 2133Mhz mATX 1151
Belleği 16 yerine 8 ile değiştir. Bu sana uzun zaman yeter:
Corsair Vengeance 8GB DDR4 2400Mhz CL16 (CMK8GX4M1A2400C16R)
SSD olarak SanDisk'in son zamanlarda "herkes SSD sahibi olsun" diye düşünerek ürettiği, çoğu giriş seviyesi SSD'den daha uzun ömürlü olan bu SSD'ye bakabilirsiniz:
Sandisk SSD Plus 120GB 520/180MB SDSSDA-120G-G25

Kasa olarak Aerocool'un 500-600 watt'lık PSU'lu kasalarını tercih edebilirsiniz.

Evga GTX950 SuperSuperClock 2GB GDDR5 128Bit (EE-02G-P4-2957-KR)
MSI B150M Bazooka D4 2133Mhz mATX 1151
Belleği 16 yerine 8 ile değiştir. Bu sana uzun zaman yeter:
Corsair Vengeance 8GB DDR4 2400Mhz CL16 (CMK8GX4M1A2400C16R)
SSD olarak SanDisk'in son zamanlarda "herkes SSD sahibi olsun" diye düşünerek ürettiği, çoğu giriş seviyesi SSD'den daha uzun ömürlü olan bu SSD'ye bakabilirsiniz:
Sandisk SSD Plus 120GB 520/180MB SDSSDA-120G-G25

Kasa olarak Aerocool'un 500-600 watt'lık PSU'lu kasalarını tercih edebilirsiniz.
Teşekkürler cevabınız için ancak ramden neden kısıyorum ki?

Ben ssd den degil, sabit diskten kismak istiyorum bunlar farkli şeyler degil mi ?

Ayrıca benim şuan elimde 3 tane kasa var. Ancak bu parçaların ona uyup uymayacağını nasıl anlarım. Malum az para değil bir boş kasada.

Teşekkürler cevabınız için ancak ramden neden kısıyorum ki?

Ben ssd den degil, sabit diskten kismak istiyorum bunlar farkli şeyler degil mi ?

Ayrıca benim şuan elimde 3 tane kasa var. Ancak bu parçaların ona uyup uymayacağını nasıl anlarım. Malum az para değil bir boş kasada.
Ram dan kısmanın sebebi pek çok oyun ultra ayarlarda bile 5 GB Ram yemiyorken 16 GB Ram e fazla para vermek gereksiz. Sabit Disk sizin ana diskiniz olacak SSD ise hızlı çalışmasını istediğiniz şeyleri (örn: Windows ve oyunlarınız) yüklediğiniz yerdir. İmkan varsa SSD den kısılmalı. Kasalarınızın Marka ve modellerini yazarsanız size yardımcı olabilirim. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı