GTX 960 için 144 Hz Monitör almaya değer mi?

Alınır tabii ki.. Monitör ile ekran kartının hiçbir alakası yok bence. Hatta ekran kartı, eğer profesyonel oyun peşindeyseniz 2 senede bir değiştirilebilen bir şeydir ama arzu ettiğiniz, iyi bir monitör belki 10 sene, belki daha fazla, hiç değiştirmeden kullanılır.

Sitede bu tip tavsiyeler verilirken yüksek tazeleme hızına sahip bir monitör alınacağı zaman, sanki ekran kartı istisnasız bütün oyunları o hızda çalıştırmak zorunda imişçesine tavsiyeler şekilleniyor. Halbuki bugün sadece bir oyunda yeni monitörden faydalanırsınız, yarın öbür gün ekran kartını değiştirirsiniz, tüm oyunlarınızda faydalanırsınız. Sonuçta bütçeniz elveriyorsa alabileceğiniz en uygun monitörü almanızda her daim fayda var.

Merhaba arkadaşlar. Yeni bir monitör almayı düşünüyorum. Aktif olarak CS:GO oynuyorum. Yarı profesyonel sayılabilirim. Faceit ve Esea gibi ortamlar üzerinden oynuyorum. i5 4460 ve GTX 960 4GB gibisinden biraz eski fakat hala beni götüren bir sistemim var. CS:GO'da sabit 300FPS alıyorum. PUBG ve GTA V oyunlarını da oynamaktayım.

i5 4460 ve GTX 960 4GB sistemine 144 Hz alınır mı? 144 Hz görememe gibi bir sorunla karşılaşır mıyım?
Ayrıca 144 Hz olarak ilgilendiğim markalar, BenQ, Asus ve ViewSonic modelleridir. Sizlerinde tavsiyelerini bekliyorum.
babacan sabit 300 fps iyi alıyorsun ekran kartı asus gtx 960 mı

144 Hz monitör için ekran kartınızla beraberinde işlemcinizinde çok güçlü olması lazım ki ; hem cpu hemde gpu size 144 hz sunabilsin birinden biri düşük olsa dahi 144hz çıkmanız mümkün değil. Grafik ve işlemci kullanımı isteyen oyunlarda yetmeyecektir. Elinizdeki sisteme şahsen tavsiye etmezdim.

144 Hz monitör için ekran kartınızla beraberinde işlemcinizinde çok güçlü olması lazım ki ; hem cpu hemde gpu size 144 hz sunabilsin birinden biri düşük olsa dahi 144hz çıkmanız mümkün değil. Grafik ve işlemci kullanımı isteyen oyunlarda yetmeyecektir. Elinizdeki sisteme şahsen tavsiye etmezdim.
ama oynadıgı oyun belli 144hz rahat sunuyor fps durumundan ötürü

ama oynadıgı oyun belli 144hz rahat sunuyor fps durumundan ötürü
Eğer sadece cs go oynuyorum ben diyorsa arkadaş alabilir :) ama oynadığı başka oyunlarda varsa güçlü cpu ve gpu kullanımı isteyen oyunlarda yetmeyecektir. Örnek vermek gerekirse eski işlemciye yeni ekran kartı takıp ekran kartını yüzde 60 ın üzerinde kullanamamak gibi birşey bu misal. O kadar para vermişsin neden paranın hakkının yüzde 40'ını kaybedesin ki ?

Eğer sadece cs go oynuyorum ben diyorsa arkadaş alabilir :) ama oynadığı başka oyunlarda varsa güçlü cpu ve gpu kullanımı isteyen oyunlarda yetmeyecektir. Örnek vermek gerekirse eski işlemciye yeni ekran kartı takıp ekran kartını yüzde 60 ın üzerinde kullanamamak gibi birşey bu misal. O kadar para vermişsin neden paranın hakkının yüzde 40'ını kaybedesin ki ?
başka oyunlar da yazdıklarına katılırım o konuda haklısın
başka oyunlar da yazdıklarına katılırım o konuda haklısın
benim paylastıklarıma bakabilirsen sana zahmet sizden yorum istiyorum bende yeni sistem alacağım da

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı