GTX 960 Oyunlarda anormal FPS düşüşü

Abbas Tuna

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle, 2 sorum olacak.

1.Benim bilgisayarımda oyunlarda anormal FPS düşüşü var. Neredeyse her oyunda 90 FPS'den 60'a kadar düşüyor bir anda ve bu çok sinir bozucu olmaya başladı. İlk başta sorun işlemcidendir diye işlemci soğutucusunu değiştirdik termal macun yeniledik yine aynı. Aklıma şöyle bir soru geliyor ekran kartı GTX 960 400W PSU istiyor. Benim PSU da tam 400w ve kötü bir PSU yani 400w veremediği kesin. Sizce sorun nedendir? Bir türlü düzeltemedim şu problemi oyun oynayamıyorım resmen. Teşekkürler.

2. PSU alırken neye dikkat etmeliyim ? Frisby'nin 700w güç kaynağı 269 TL. Corsair'in 550w güç kaynağı 256 TL bronz sertifika hangisini tercih etmeleyim ? Teşekkürler.

Not: Driver'lar güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle Frisby, Everest gibi markalardan uzak durun! Öyle güzel gözüktüklerine bakmayın 700W olabilir göz boyamadır. Corsair, Evga, Cooler Master, Thermaltake gibi markaları seçin.

Öncelikle Frisby, Everest gibi markalardan uzak durun! Öyle güzel gözüktüklerine bakmayın 700W olabilir göz boyamadır. Corsair, Evga, Cooler Master, Thermaltake gibi markaları seçin.
Öncelikle çok teşekkürler peki oyunlarda fps drop olmasının sebebi güç kaynağı olabilirmi her oyunda oluyor çünkü.

İşlemci neydi?

Belkide işlemcinin yetmemesinden kaynaklanıyordur. Tabi işlemciye bağlı.
İşlemci : İ5 3330 işlemcinin yettiği oyunlardada oluyor çünkü.Ayrıca bilgisayarımda her parçayı neredeyse değiştirdim.İşlemci soğutucusu termal macun,hard disk bir tek psu kaldı sorun yaratabilicek

Merhaba sorunu çözmüş bulunmaktayım sorun ne olduğunu hala bilmiyorum ama İşlemci soğutucu Termal macun Psu ve ram değiştir ve düzeldi işlemci soğutucu ve termal macunda düzelmedi ama rahatladı.Psu ve Ram'i aldıktan sonra düzeldi.Bendeki Psu dan kaynaklanıyormuş belli oldu.Corsair VS550W aldım bide 8 gb ram aldım iş çözüldü teşekkürler (y)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı