MSI GTX 960 Isınma ve Oyunlarda FPS Düşüşü

Kerim Uysal

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Daha geçen gün League Of Legends, CS:GO gibi oyunları 200 ile 300 FPS arası oynarken ertesi gün Ekran kartımın böyle düşük sistem gerektiren oyunlarda bile yüksek sıcaklıkta ve yüksek MHz (1250 MHz'den 1512 MHz'ye çıkmıştı) değerlerinde çalıştığını farkettim. Başta aldırış etmedim ama bilgisayar kasasını açtığımda ekran kartının çok sıcak olduğunu gördüm. Hemen sonrasında Frame düşüşleri yaşandı 30 ila -40 FPS arası çalışıyordu. Kısacası ekran kartını böylesine yoran şey nedir durduk yere ? PC'de gereksiz ne varsa sildim, virüs taraması yaptım fakat hala aynı sorunla karşılaşıyorum. Bu yazıyı yazarken bile arkada oyun açık değil ve elimi ekran kartıma dokundurduğum da çok sıcak olduğunu görüyorum. Yardım edecek arkadaşlar için oyun içinden Afterburner yazılımıyla değerleri gönderebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
toz çok büyük etken söyliyim sana... onun dışında çok sık ısı değişimleri lehimleri taşlaştırmış ve çatlatmış olabilir oralarda statik güç kaybı yaşıyorsa ekran fuzuli ısı üretiyor olabilir...iyi bi temizle anlıyorsan biraz fluxla comonentleri reflow yap yoksa bilen bi abiden yardım iste... bilgisayarcılar o problemle ugraşmaz ama babacan bi abi biraz hoş sohbet karşılığında bu dediğimi yapar... nekadar uzun ömürlü olur bilmem ama bi müddet götürür

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı