GTX 960 Sistem Ani FPS Düşmeleri

samilibo

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, yakın zamanda yeni bir sistem topladım. Sistemin özellikleri:

FX-8350
GTX 960 4 gb
8 gb ram
Gigabyte 970A-ds3
600w psu

Eski sistemimde (gt 630/fx-4100/8 gb ram) böyle bir sorun yoktu. Yeni sistemde CS GO olsun, Company of Heroes 2 olsun neredeyse tüm oyunlarda ani fps düşüşleri oluyor. Oyunların kurulu olduğu dizinlerde 40 gb boş alan var. Mesela CS GO'da fps 200 civarı iken birden 40-30 civarına iniyor birkaç saniye böyle kalıyor ve düzeliyor. Ama normal 40 fps gibi değil, oyun donuyor. Aynı olay tüm oyunlarda oluyor. Bunun sorunu ve çözümü ne olabilir ? Teşekkür ederim.
Not: Bios ve ekran kartı sürümü en yenisi ve işletim sistemim Windows 10 pro.

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD'yi HD Tune programı ile test et ve sonuçları bizimle paylaş. HD Tune programından Error Scan yazan kısımdan tarama yap.
Sırasıyla hdd ve ssd. Ssd'nin üzerinde windows kurulu. Hdd'de oyunlar var.

Merhaba, yakın zamanda yeni bir sistem topladım. Sistemin özellikleri:

FX-8350
GTX 960 4 gb
8 gb ram
Gigabyte 970A-ds3
600w psu

Eski sistemimde (gt 630/fx-4100/8 gb ram) böyle bir sorun yoktu. Yeni sistemde CS GO olsun, Company of Heroes 2 olsun neredeyse tüm oyunlarda ani fps düşüşleri oluyor. Oyunların kurulu olduğu dizinlerde 40 gb boş alan var. Mesela CS GO'da fps 200 civarı iken birden 40-30 civarına iniyor birkaç saniye böyle kalıyor ve düzeliyor. Ama normal 40 fps gibi değil, oyun donuyor. Aynı olay tüm oyunlarda oluyor. Bunun sorunu ve çözümü ne olabilir ? Teşekkür ederim.
Not: Bios ve ekran kartı sürümü en yenisi ve işletim sistemim Windows 10 pro.
yardım eden yok mu?

HDD'yi HD Tune programı ile test et ve sonuçları bizimle paylaş. HD Tune programından Error Scan yazan kısımdan tarama yap.
yardım eder misiniz ?

Dosya Ekleri

• hdd.PNG
    hdd.PNG
    12,6 KB · Görüntüleme: 253
  • ssd.PNG
    ssd.PNG
    16,9 KB · Görüntüleme: 383
İşlemciden kaynaklı bir sıkıntı olabilir. Oyunu oynarken işlemci ile ilgili bilgileri kaydedip bizimle paylaşırmısınız? Bahsi geçen ekran kartını bende kullanıyorum. Öyle bir sıkıntı ile karşılaşmadım. Sadece Minecraftta sıkıntı çektim oda düzeldi.

Oyunların orjinal mi değil mi?
başka ne olabilir ?

İşlemciden kaynaklı bir sıkıntı olabilir. Oyunu oynarken işlemci ile ilgili bilgileri kaydedip bizimle paylaşırmısınız? Bahsi geçen ekran kartını bende kullanıyorum. Öyle bir sıkıntı ile karşılaşmadım. Sadece Minecraftta sıkıntı çektim oda düzeldi.
Hangi programı kullanayım ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı