Ryzen 7 2700 GTX 1070 ani FPS düşmeleri

Fkeskin1

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Malatya
Daha fazla  
Meslek
Yurt Yönetim Memuru
Battlefield 5'te tüm ayarlar ultrada. Monitörden dolayı VYSNC açık 75 Hz oynuyorum fakat oyunda 75FPS %90 akıcılık olmasına rağmen %10 anlık takılmalar oluyor. MSI Afterburner verilerinden baktığımda o anlarda CPU kullanımı %55'lerden aniden 40-45'lere düşüyor. Isı normal 65 in üstüne çıkmıyor. Ekran kartı hız aşırtma yaptım +50 çekirdek saati +50 memory saati. ekran kartı da 70-72'yi geçmiyor.

Bu takılmalar genelde çatışmanın ortasına düştüğün anda veya silahın yönünü grafiği zengin yere çevirdiğinde çok kısa anlık oluyor. Donanım hayli hayli yeterli acaba yazılım özellikle oyunda mı sorun var?Yoksa bu dediklerim her bilgisayarda mı oluyor? Çünkü oynanmayacak düzeyde kasmıyor ama ben takıntılıyım 10 bin TL ver anlık kassın. CPU stress test de yaptım 3-4 dk CPU kullanım %100 kaldı ısı maksimum 65'e ulaştı.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM değerlerini söyleyebilir misin? Ayrıca artırdığın memory ve core clock değerleriyle beraber core voltage ve power limiti artırdın mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM değerlerini söyleyebilir misin? Ayrıca artırdığın memory ve core clock değerleriyle beraber core voltage ve power limiti artırdın mı?
PSU'nuz kaç Watt acaba? Sistemin geri kalanı nedir?
PSU 750W , Ram 2x8 3000MHZ . Dediğin voltaj yerine baktım onu düzeltme seçeneğini aktif edip 1 yaptım.İdeali nedir? SSD mevcut.

İdealini tahmin edebilmem mümkün değil. Kasa içi soğutma seviyesi, GPU soğutucu kalitesi vs. önemlidir overclock için. Ama tahminen kartın stabil çalışmasını sağlayacak değerler haricindeki seviyelere çekmiş olabilirsin. Benim önerim overclock ayarlarını sıfırlayıp oyun içi performansını gözlemlemektir. Eğer hâlâ overclock'a ihtiyaç duyuyorsan Heaven Benchmark 4.0 gibi bir program kullanıp kademe kademe clock değerlerini artırıp değerlendirmelisin.

İdealini tahmin edebilmem mümkün değil. Kasa içi soğutma seviyesi, GPU soğutucu kalitesi vs. önemlidir overclock için. Ama tahminen kartın stabil çalışmasını sağlayacak değerler haricindeki seviyelere çekmiş olabilirsin. Benim önerim overclock ayarlarını sıfırlayıp oyun içi performansını gözlemlemektir. Eğer hâlâ overclock'a ihtiyaç duyuyorsan Heaven Benchmark 4.0 gibi bir program kullanıp kademe kademe clock değerlerini artırıp değerlendirmelisin.
Isınma kaynaklı olduğunu sanmıyorum değerler normal. sadece donanım iyiyken neden CPU çok da olmasada düşüş yapıp anlık kastırır.

Sürücü olarak güncelleme yaptın mı? Daha stabil 39X versiyonlardan birini yükleyip dener misin? FPS farkı ve droplar nasıl?

Hocam RAM sizin kaç GB acaba? Bir de aynı sorun bende de var. Oyunun ilk başları oldukça akıcı fakat bir süre sonra FPS drop başlıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı