GTX 970 Düşük FPS Sorunu

Burak Barış

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben 3 hafta önce Strix GTX 970 ve i5 4690K tabanlı bir sistem topladım. GTA5 oyununda önerilen ayarlarda, aynı technopatın MSI GTX 970 videosundaki gibi, benchmark testi yaptım. Technopat 90 ila 100 FPS alırken ben ise 50 ila 60 FPS alıyorum. Lütfen yardım edin.

Sorabileceğinizi düşündüğüm sorulara gelirsek, Asus GPU Tweak II ile oyunu Gaming Mod ile çalıştırdım. Isı değerlerim gayet normal. Sistem boşta iken 34 derece, tam yükte iken 70 dereceyi buluyor.

Sürücü kurmanıza gerek yok diyorum. :) Sadece Ethernet kartını kurun(Win 7 büyük ihtimal kuracaktır). Sonra işletim sisteminizi Windows 10'a yükseltin. Biz size destek vereceğiz.
Desteğiniz için saolun ^_^. Peki bişey sormak istiyorum bu FPS kaybının bunlarla alakalı olduğunu nerden bildiniz ?

Windows'a temiz yükseltme yapmayıp, dosyalarını saklamak için normal yükseltme yapan insanların sorunları ile dolu Sosyal. İnsan bir süre sonra tecrübe kazanıyor. Zaten en mantıklısı temiz yükseltme yapmak. Böylelikle eski Windows'un sorunlarını Windows 10'a yükseltmemiş olursunuz.

Sürücü kurmanıza gerek yok diyorum. :) Sadece Ethernet kartını kurun(Win 7 büyük ihtimal kuracaktır). Sonra işletim sisteminizi Windows 10'a yükseltin. Biz size destek vereceğiz. "Yok uğraşamam derseniz;
  1. Yandex.Disk Bunu kurun.
  2. Ekran kartı sürücünüzü temiz kurulum ile baştan temiz kurulum ile kurunuz.
  3. Arka planda sistemi yormayan bir uygulama olduğuna emin olun.

Yandex'ten kurdum indirdim hatta ekran gitti geldi.

Windows'a temiz yükseltme yapmayıp, dosyalarını saklamak için normal yükseltme yapan insanların sorunları ile dolu Sosyal. İnsan bir süre sonra tecrübe kazanıyor. Zaten en mantıklısı temiz yükseltme yapmak. Böylelikle eski Windows'un sorunlarını Windows 10'a yükseltmemiş olursunuz.
Şu Windows'un garip sorunları beni sinir ediyor... :lanet:

Oyununuz güncel mi? Vsync off yapıp oynamaya çalışın. Experience ile oyunu optimize edip girin.
Oyunum güncel, vysnc off zaten. Experience ile optimize edip yüksek FPS alabilirim onda sıkıntı yok fakat ben o videodaki aynı ayarları yapıp düşük FPS alıyorum, sıkıntım düşük FPS değil, GTX 970 için düşük :D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı