Çözüldü GTX 970 düşük performans

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Efe aşcı

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Elimde GTX 979 ekran kartı var ve Valorant'ta düşük ayarlarda 100FPS altı hatta bazen 50'ye kadar düşüp çok can sıkıcı oluyor. Nedeninin işlemciden dolayı ve güncel olmayan sistemden dolayı olduğunu düşünüyorum. Elimde 2 ayrı sistem var, birisi X5460 3.16GHz işlemci 8 GB DDR2 RAM diğeri AMD phonem X4 955 4 GB DDR3 RAM bunlardan X5460 olanını kullanıyorum ve dediğim gibi az FPS veriyor.

Diger sisteme geçince ise FPS 130 falan fakat RAM'den dolayı çok darboğaz oluyor ve yavaş onun için iki sisteminde satıp GTX970 yanına sistem kurmayı planliyorum bütçem maksimum 2000 TL ve ikinci el anakart işlemci RAM alacağım araştırmalarım sonrası guncellikten dolayı Ryzen sisteme geçmeye karar verdim fakat Ryzen 1200 bütçem yetiyor ve bazı okuduğum sayfalarda bu işlemcinin de yetersiz olduğunu söylüyorlar. Sizce X3470 bir sistem mi kurmaliyim yoksa ne yapmalıyım?

XENON-3470 alsın 8 çekirdek her türlü ekran kartını destekler bende GTX 960 var i3-2100 Kullanıyorum kartı besleyebiliyor ama performans düşük işlemciyi yakın zamanda değiştiririm.

Benim de düşüncem bu yönde sonradan işlemciyi yukseltebilirim bu yüzden benim de bu kafama yattı diğer arkadaşlarında tavsiyeleri uzereye Ryzen 5 1500X ya da 1600 alacağım hepinize teşekkür ederim.

Geri
Yukarı