Çözüldü GTX 970 GTA V FPS Düşme Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Luchnik

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Star City
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
1360x768 çözünürlükte, Full ultra settings'de 20 fps'e kadar düşüyorum. Kartımda sorun mu var? Oyunun grafik ayarlarını en ileri çektim. Max 50 - Min 20 fps alıyorum. Hemde 720p'de.

İmzamda ki sistemi kullanıyorum.

Oyunum : Orjinal.

Sürücüler güncel mi? Biliyorsun GTA 5 e özel sürücü çıkardı Nvidia.

Dostum aynı sorun bende de var benim de kartım GTX 970 Highda 60 fps oynuyorum ama çok sık şekilde 30-40 fps ye düşüyor ve düştüğünde mouseda acayip lag oluyor 10fps hissi veriyor.

Dostum aynı sorun bende de var benim de kartım GTX 970 Highda 60 fps oynuyorum ama çok sık şekilde 30-40 fps ye düşüyor ve düştüğünde mouseda acayip lag oluyor 10fps hissi veriyor.

Aynen öyle. Bu GTX 970 tamamen sorunlu kart. Parasını hiçbir şekilde hakketmiyor. Keşke değiştirebilseydim.

Arkadaşlar, panik yok. O FPS düşmeleri oyun ile alakalı. Belki 1-2 Up.'tan sonra daha iyi FPS alınabilir oyından.
Hamen de 970'i öldürmeyin.

Bazı oyun içi incelemesi çeken arkadaşlar, 970 ile çok rahat very high'da oynuyor.

Kartta sorun yoktur. Muhtemelen bilgisayarinizdaki diger parcalar ile ilgilidir. 5 GB RAM kullanan bir oyunda hemen ekran kartini suclamayin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yumuşatma ayarlarından kısmalısınız. Yani FXAA, 8X MSAA açmak yerine 2X MSAA ya da 4X MSAA'nın yanına FXAA açabilirsiniz. Bu arada GTX 970'i o çözünürlük ile harcıyorsunuz. En azından DSR kullanın. GTX 970 o çözünürlük için üretilmiş bir kart değil. Yani o çözünürlük için fazlasıyla güçlü.

Bu monitörü test amaçlı kullandım zaten. Şuan 1080p'yi taktığımda FPS yine sürünüyor yerlerde. Diğer parçalarımda ne gibi sorun olabilir? İmzamda ki yazan sistemi kullanıyorum. 4X açıyorum ve yanına da Nvidia'nın ayarını açıyorum zaten.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı