Çözüldü GTX 970 GTA V FPS Düşme Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
GeForce Experience üzerinden optimize ayarları kullanmayı dener misiniz?

Çöpe atmayın o kartı hemen. Virüsleri tarayın fazla yazılımları kapatın. Oyun orjinal değilse olabiliyor diye biliyorum.

@Silinen üye Sadece denemeniz için söyledim. Optimize ayarlarda da düşük FPS alırsanız bir sorun olduğunu anlamak için. Ayrıca oyun içinde ram kullanımı, işlemci kullanımı ve işlemci, ekran kartı ısılarını takip edin. Eğer ısınan bir parça varsa o da bu düşüşleri yaratabilir. Ayrıca oyunu her ayarı açarak oynayabilirsiniz. 30-40 FPS aralığında ancak zor sahnelerde akıcılıktan ödün verdiği için MSAA ayarını düşürmeniz daha iyi olacaktır. Bunun dışında tüm ayarları sonuna kadar açabilirsiniz.

Baştan sorayım. Oyunu satın mı aldınız ? Yoksa torrentden mi indirdiniz ?

Oyunum orjinal. Konu da yazıyor zaten. Satın aldım. En yüksek ayarlarda oynuyorum zaten. Herşeyi en ileriye aldım dediğin gibi. 30-40 fps alıyorum. Ama 20'leride görüyor bazı sahnelerde. Optimize ayarlarını uygularsam kaç FPS almam lazım? Sorun olup olmadığını anlamak için. Ayrıca 3773 / 4000 oyun içi Ram kullanımı sanırım. Isınan parçaları nasıl takibe alabilirim? Hangi programla?

Aida64 ile sıcaklıklara bakabilirsiniz.

Aynen öyle. Bu GTX 970 tamamen sorunlu kart. Parasını hiçbir şekilde hakketmiyor. Keşke değiştirebilseydim.

Kart sorunlu olsaydı testlerde ortaya çıkardı. Hiçbir oyunda sorun yaratmadı. Sisteminizle ilgili bir sorun olabilir.

Kaldı ki biz R9 295X2 ile bütün ayarları Ultra açamıyoruz siz nasıl buna cesaret edebiliyorsunuz GTX 970 ile ? Oyunun kendi belirlediği ayarlar ile oynayacaksınız.

MSI Afterburner kullanabilirsiniz. Bütün ısı ve kullanım yüzdelerine oyun esnasında erişebilirsiniz. Bunun dışında 8X MSAA ile 20'lere kadar düşmesi gayet normal onu 4X veya 2X yaparsanız akıcı bir şekilde oynayabilirsiniz. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı