GTX 970 İ7 4790K Sistem Düşük Performans Sorunu

RuLinq

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bende MSI gtx970 4G ekran karti var, biliyorsunuz ki GTX 970'de 3.5 GB sorunu var. Öncelikle bu bende 3 GB gözüküyor, PES 2013 settings'de. Dxdiagda 4 GB gözüküyor. CS:GO onli̇nede dolma yerinde 299 FPS, oyunda ise 70 80 90 FPS veriyor. Bazen 60'a kadar düştüğü oluyor. Gelelim GTA V'e, GTA V'de 25 30 hatta bazen 15 FPS'ye kadar iniyor bir çözüm sunun bana lütfen :'(
Sistemim:
  • MSİ GTX970 ekran kartı
  • MSİ Gaming 7 anakart
  • Samsung EVO 520 500 GB SSD
  • 4790K İntel işlemci
  • 8x2 Kingston RAM

Screenshot_1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
O lanet sorun. Ah o lanet sorun.. Eğer Vatandan aldıysan hemen servise yolla döndüğünde bir sorunu yok diyecekler niye yolladınız diyecekler falan filan. Fakat aslında sorun düzelmiş olacak. Benim başımada aynısı geldi..

Bilgisayarınızın ısı seviyesini kontrol etmenizi öneririm. Buna Nvidia System Monitor yada AIDA64 gibi programlardan bakabilirsiniz. Eğer bilgisayarınızdaki ısı 90°'nin üstünde ise soğutma sistemlerinde bazı aksaklıklar olabilir.

Bilgisayarınızın ısı seviyesini kontrol etmenizi öneririm. Buna Nvidia System Monitor yada AIDA64 gibi programlardan bakabilirsiniz. Eğer bilgisayarınızdaki ısı 90°'nin üstünde ise Soğutma Sistemlerinde bazı aksaklıklar olabilir.
MSI gibi soğutması mükemmel olan bir firmanın yapacağı kartlar 80° üstüne çıkmamalı. Çıkarsa anormal bir şey var demektir.

GTA 5 için konuşuyorm bende de GTX 970 var, Advanced ayarlar var dokunma onlara. 3 ile 4 GB görünmesini ipleme onun pek önemi olmaz. Ekran kartlarında RAM pek önemli değildir. GTA 5'te 15 FPS anormal bi değer. Ben 90 100 FPS'yi zorluyorum tüm ayarlar yüksekte. Sen bi temizle kasayı benim kart da Galax GTX 970 Black Edition.

O lanet sorun. Ah o lanet sorun.. Eğer Vatandan aldıysan hemen servise yolla döndüğünde bir sorunu yok diyecekler niye yolladınız diyecekler falan filan. Fakat aslında sorun düzelmiş olacak. Benim başımada aynısı geldi..
Aynısı benim başıma da geldi. i5 4690 ve GTX 780 tabanlı sistem toplamıştım yaklaşık 1.5 sene önce. Ani FPS düşmeleri yaşıyordum. Gönderdim test edildi sorun yok denilip geri gönderildi. Ve sorun çözüldü. Enteresan.

Aynısı benim başıma da geldi. i5 4690 ve GTX 780 tabanlı sistem toplamıştım yaklaşık 1.5 sene önce. Ani FPS düşmeleri yaşıyordum. Gönderdim test edildi sorun yok denilip geri gönderildi. Ve sorun çözüldü. Enteresan.
Sonunda benim yaşadığım olayı yaşayan biri. Selam olsun dost. Bana orada sırıtıp 'Kartınızda bir sorun yokmuş 30 gün boşa beklediniz' diyip asabımı bozmuştu. Kardeşim bozuk bu kart saçma salak konuşmayın koskoca msi firması bu kadar gerizekalı olamaz dedim. İyi o zaman orada numaraları var Ankara Merkezi arayın diyip moralimi taban yapıp postalamışlardı Vatandan. Eve gidene kadar 40 farklı olasılık geçti aklımdan. Şimdi ne yapıcam neden bu kadar böyle bozuk falan filan. Eve geçip bi taktım değerler tavan yapmış. Vatanınki kadar boş bir müşteri hizmetleri servisine başka yerde rastlamadım..

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı