GTX 970 İ7 4790K Sistem Düşük Performans Sorunu

RuLinq

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bende MSI gtx970 4G ekran karti var, biliyorsunuz ki GTX 970'de 3.5 GB sorunu var. Öncelikle bu bende 3 GB gözüküyor, PES 2013 settings'de. Dxdiagda 4 GB gözüküyor. CS:GO onli̇nede dolma yerinde 299 FPS, oyunda ise 70 80 90 FPS veriyor. Bazen 60'a kadar düştüğü oluyor. Gelelim GTA V'e, GTA V'de 25 30 hatta bazen 15 FPS'ye kadar iniyor bir çözüm sunun bana lütfen :'(
Sistemim:
  • MSİ GTX970 ekran kartı
  • MSİ Gaming 7 anakart
  • Samsung EVO 520 500 GB SSD
  • 4790K İntel işlemci
  • 8x2 Kingston RAM

Screenshot_1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır gtx970'i kullanıyor işin kötü yanı ben hepsiburada'dan aldım.

Ayrıca sadece ekran kartının değil işlemcininde frekansları düşük :kızgın:

Kart geldi dediler ki bir sorun yokmuş, bende inat ettim hayır bu kart sorunluydu verdiği performans ortada dedim. Kartınızda hiçbir sorun yok beyefendi tıkır tıkır çalışıyor deyip beni eve gönderdiler. Kartı eve getirip monteledim ve ilk testleri gerçekleştirdim. Önceden 25 fps verdiği oyunu 45-50 arası açmaya başlamıştı. O zamanlar 25 fps verdiğinin ss'i de vardı zaten. O gün anlamıştım Vatanın Garantisine güvenilmeyeceğini.

Kart geldi dediler ki bir sorun yokmuş, bende inat ettim hayır bu kart sorunluydu verdiği performans ortada dedim. Kartınızda hiçbir sorun yok beyefendi tıkır tıkır çalışıyor deyip beni eve gönderdiler. Kartı eve getirip monteledim ve ilk testleri gerçekleştirdim. Önceden 25 fps verdiği oyunu 45-50 arası açmaya başlamıştı. O zamanlar 25 fps verdiğinin ss'i de vardı zaten. O gün anlamıştım Vatanın Garantisine güvenilmeyeceğini.
İlginç, aynısı banada oldu. GTX 780 kullanıyorum. Sistemi 1,5 sene önce topladım. İlk yaptığım testlerde ani fps düşmeleri oluyordu. Servise verdim 18 gün sonra test edildi hiç bir sıkıntı yok diye geri gönderdiler. Aynı testleri tekrar uyguladım FPS düşüşünden eser yoktu.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı