GTX 970 karta ısıl işlem uygulanmış mıdır?

ofyaman

Femtopat
Daha fazla  
Reisler, bu ekran kartını ikinci el olarak aldım. Modeli MSI GTX 970. kargodan geldi taktım çalıştırdım bir sorun yoktu ancak yaklaşık 15 dakika sonra sistemim kapandı ve kısa devre yapmaya başladı. Aldığım kişiyle görüştüm. Tamirciye bıraktım. Bana kartın fotoğrafları gösterip ısıl işlem gördüğünden bahsettiler. Biz bu sorumluluğu alamayız deyip geri verdiler kartı. Bu kart ısıl işlem görmüş mü?

Dosya Ekleri

• B2F39C13-09E1-4DA5-836F-49D2A23F37F7.jpeg
    B2F39C13-09E1-4DA5-836F-49D2A23F37F7.jpeg
    125,3 KB · Görüntüleme: 126
  • 58250E07-DB97-47DB-A2ED-3123D3062EDA.jpeg
    58250E07-DB97-47DB-A2ED-3123D3062EDA.jpeg
    155,1 KB · Görüntüleme: 121
Alırken test ettiniz mi acaba? Bilmeden yanlış yorum yapmamak için değiştirdim mesajı.
Tam olarak dün geçti elime kart. Aldım taktım. Sistemim çalıştı. 10-15 dakika kullandım windows updatelerini yapıyordum. Kendi kendine kapandı. Dedim ki updateler bitti kendini mi kapattı acaba? Saçma geldi ama düşündüm bunu. Daha sonra da sistemi açmaya çalıştığımda sistem açılmadı. Farkettim ki kısa devre yapıyor.

Daha gelişmiş bir bilgisayar tamircisi bulmanı öneririm.

Şu arkadaşı izliyorum, işini hakkıyla yapıyor. İstersen bir görüş derim. Youtube videolarında ekran kartı tamirlerini görebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
?

Şu arkadaşı izliyorum, işini hakkıyla yapıyor. İstersen bir görüş derim. YouTube videolarında ekran kartı tamirlerini görebilirsin.

Tamir süreci hakkında bilgi almak için izlenebilir ancak benim pek güvendiğim bir kaynak değil. Geçen şu videosunu izlerken biraz sıkıntı olduğunu görmüştüm. Yorumlara bakın farkedersiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Şu arkadaşı izliyorum, işini hakkıyla yapıyor. İstersen bir görüş derim. Youtube videolarında ekran kartı tamirlerini görebilirsin.

Reis çok teşekkür ederim ben de onu düşünüyorum zaten. Pazartesi günü iletişime geçip kargo yoluyla ona iletmek istiyorum kartı bakalım bekleyelim...
Tamir süreci hakkında bilgi almak için izlenebilir ancak benim pek güvendiğim bir kaynak değil. Geçen şu videosunu izlerken biraz sıkıntı olduğunu görmüştüm. Yorumlara bakın farkedersiniz.
Başka önerdiğiniz bir yer var mı sizin?

Tamir süreci hakkında bilgi almak için izlenebilir ancak benim pek güvendiğim bir kaynak değil. Geçen şu videosunu izlerken biraz sıkıntı olduğunu görmüştüm. Yorumlara bakın fark edersiniz.
Ben de direkt güvenmiyorum tabii ki ancak aklıma o adam geldi, atmak istedim.

Reis şöyle bence de MOSFET'lere bakılması gerekiyor fakat bulamamışlar sanırım mosetlerde sorunu ya da ısıl işlem olduğunu düşündükleri için kart ellerinde kalacaklarına inandıklarından sorumluluk istememişler...
Hocam mosfetleri nasıl bulamamışlar kartın sol tarafındaki küçük siyah plakanın altındalar. Ayrıca götürdüğünüz yer sanjrım çok bilgili değil. @BerkayZ87 arkadaşın önerdiği yer çok iyi

Valla o kadar termal macun sürem adam bilemedim ya şimdi :D
Hocam gidip direkt versin demedim, götürsün; fiyat alsın, yapılması gerekenleri öğrensin. Başka bir tamirciye daha götürsün. Hepsi aynı sorunu mu düşünüyor bakalım, ortak cevap çıkarsa tamire verir.

İlk önüne gelen tamirciye tamir et demek tabii ki doğru değil. Doktor misali. Nasıl bir teşhisi doğrulamak için 2-3 doktora gidiyorsak bunda da o şekil.

Ben de direkt güvenmiyorum tabii ki ancak aklıma o adam geldi, atmak istedim.

Yok ben de kötü bir şey demek istemedim zaten :D. Yanlış anlamayın.

En mantıklısı 1-2 yere sorunu sorup sonra etrafta fiyat araştırması yapması. Eğer büyükşehirde yaşıyorsa imkan çoktur kargolamadan halledecektir diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı