Gtx 970 mi R9 390 mı ?

Gtx 970 almanız doğru seçim olacaktır. Nvidia yazılım desteği olarak Amd 'den daha iyidir. R9 390 8 Gb 512 bit olabilir. Fakat bellek hızı 6000 küsür iken Gtx 970 'in 7000 'dir. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

MSI GTX 970 Gaming 4G almanızı öneririm.

Şu gtx 970 i öve öve bitirenediler ben pek sıcak bakmıyorum o karta nedense :D

Alakası yok, bu forumda 10 konunun net olarak 11'inde Sapphire R9 390/390X öneriliyor, bir konuda da olsa nVidia önerilmesini görmek hoşuma gitti (GTX 980 almayı düşündüğümden belki de)

R9 390 alırım keyfime bakarım. Yok yazılımmış, yok şuymuş, yok buymuş hikaye hocam. Aralarındaki tek fark güç tüketimi. Ve R9 390'ın çok fark olmasada yer yer daha önde olması. Keza GTX 970 gibi bir kartın sorunlu olduğunuda göz önünde bulundurursak, CW sorunu ve 3.5GB olması benim için sorundur. Bu sıkıntıları olduğu halde bu fiyata satılmasıda ayrı bir saçmalık tabi. R9 390 bana daha mantıklı ve sağlıklı geliyor. Alternatif olarak bekleyebilirsen seni mimarileri bekle.

Ben R9 290x almıştım fakat bütün arkadaşlarım keşke GTX serisi alsaydın dediler. fakat memnunum bence de aralarında çok fark yok şuan hangisi daha ucuzsa onu al :D

8GB bellek fazla olabilir ama 3.5 bazı oyunlarda sıkıntı çıkarıyor ki önümüzde ki oyunlarda daha fazla sıkıntı çıkarabilir. İlerde 2. bir kart ile SLİ CF düşünmüyorsanız 390 daha iyi.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı