Gtx 970 Oyun Oynarken Ekran Donuyor

Ben kendi kartıma OC yaptım. Aşağıdaki linkten inceleyebilirsin.
https://www.technopat.net/sosyal/konu/gtx-970-hız-aşırtma-overclocking.200410/#post-1231707

Sabit ve hareketsiz olması lazım diye biliyorum. Benim kartımda sabit ve hareketsiz.

Garantiye versem mi bilemedim gerçekten. Ne kadar süre kartsız kalırım ki acaba?

OC yapmadan deneyin, tıpkı arkadaşın dediği gibi şans işi. Çok fazla yükseltme derim, ya biraz daha düşürüp dene ya da tamamen default yapıp dene.

Dediğiniz gibi gerçekten şans işi çünkü biri bu değerlerde stabil kullanıyormuş ben yaptığımda ise MSI Kombustor Stress Test'te ekran yine gitti krem rengi ekran geldi Nvidia sürücüsü yanıt vermeyi kesti hatasıyla karşılaştım.
R94JgNX.png

Şuanda böyle kullanıyorum hata vermedi bakalım oyunlarda nasıl olacak.

1234123.png

Benim bildiğim kadarıyla ekran kartına OC ederken CPU clock 10 veriyorsanız Memory clock en az 1.7 katı vereceksiniz. Tabi biraz da voltaj vermeniz gerek, o değerleri karşılayabilmesi için güç gerekiyor. Ben kartımı bu şekikde OC ettim. 750 Tİ ama benimki.
Dikkat etmen gereken husus başkalarının değerlerine bakıp direk o değerlere çıkmayın. Az az arttırarak ve her arttırmada oyuna girip test edin. Ne zaman ki ekranda bozulmalar oyundan atmalar olmaya başlar o zaman bir önceki stabil kullandığınız değerler de bırakınız.

Benim bildiğim kadarıyla ekran kartına OC ederken CPU clock 10 veriyorsanız Memory clock en az 1.7 katı vereceksiniz. Tabi biraz da voltaj vermeniz gerek, o değerleri karşılayabilmesi için güç gerekiyor. Ben kartımı bu şekikde OC ettim. 750 Tİ ama benimki.
Dikkat etmen gereken husus başkalarının değerlerine bakıp direk o değerlere çıkmayın. Az az arttırarak ve her arttırmada oyuna girip test edin. Ne zaman ki ekranda bozulmalar oyundan atmalar olmaya başlar o zaman bir önceki stabil kullandığınız değerler de bırakınız.

Dostum çok teşekkür ederim bende düşünüyordum memory clock gpu clocktan çok daha fazla. Ee mantıken de orantılı bir şekilde artırmak gerekir diye düşündüm tabi senin yorumundan sonra emin oldum teşekkürler.

O normal, bende oynadıkça kart oynuyor ve hiç bir sıkıntı olmuyor.

Yani sıkıntı yaratmıyor oyun açıkken de kasanın kapağını açıp oynattım kartın soğutma bloğunu ekran bile titremiyor. Sorun olmaz sanırım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı