Çözüldü GTX 970 sistemde görüntü kayması ve donma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Leftdark

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
MSI Z97A-H7, i5 4690K, MSI GTX 970 4G kurulu bilgisayarımda; görüntü kaymaları, dosya gezginlerinde donma, görüntünün sürekli olarak donması gibi birçok sorun ile karşılaşıyorum. HDD ve SSD üzerinden farklı Windows sürümlerini denedim, boş yükte bilgisayar çalışırken ısı durumu normal, görüntü kablosu sağlam takılı tüm donanımlar BIOS üzerinde normal bir şekilde gözüküyor. Bu gibi bir sorunu aradığımda bir çözüme veya sorun hakkında herhangi bir forumda bilgiye ulaşamadım.

20210620_232221.jpg

20210620_233042.jpg

20210620_235155.jpg

Dosya Ekleri

• 20210620_231311.jpg
    20210620_231311.jpg
    126,2 KB · Görüntüleme: 41
Son düzenleme:
Çözüm
Teşekkürler dostum.
Merhaba, güncel olarak sorunu çözmüş bulunmaktayım böyle bir sorun geçmişi hiçbir forumda göremediğin için yazayım dedim, sorunun kaynağı işlemci olduğunu tespit etmiş servis kısacası bu gibi sorun sadece grafik kartına bağlı değilmiş o işlemci bozuk olarak da çalışıyormuş 😃
Ekran kartı sorunu gibi duruyor. Başka bir yerde denediniz mi?

Merhaba görsellerdeki sistem CPU üzerinden çalışıyor, ekran kartlı-kartsız aynı sorun ile karşılaşıyorum, şu an 0 herhangi bir driver güncellemesi yapılmadı anakart çipinden kaynaklı bir sorun olabilir mi acaba?

Olabilir hocam. Benim Asus Z97A ile başıma geldi. Yeni anakart almak zorunda kaldım.

MSI için Service Point var diye biliyorum.

Merhaba konuyu tekrar hortlatıyorum.
Güncel olarak 0 bir anakart ile sorunun devam ettiğini görüyorum 🤔 SSD ve HDD ile 2 farklı sistemi denemiş bulunmaktayım sorunun buradan kaynaklanmadığını düşünüyorum 2 parçada arızalı değilse, ilgili sorun hakkında birçok araştırma yaptım lakin bu gibi bir sorun geçmişi anakart arızası dışında hangi parçadan kaynaklanır çözebilimiş değilim, CPU arızalarında genel kanı bilgisayarın hiç açılmayacağı yönünde ek olarak güç kaynağından kaynaklı böyle bir sorun olabilir mi arkadaşlar?

Görüntüyü sağlayan ekran kartı kaymayı da anakart değil ekran kartı yapar ekran kartı kullanılmıyor diye bir şey yoktur GPU yüzde 0 bile yazsa sana görüntüyü sağlayan yine ekran kartıdır işlemci değil ekran kartında herhangi bir yerinde problem var belli bunu da başka şekilde tasdik edebilirsin başka bir arkadaşından başka bir ekran kartı geitr tak düzeldiğini görürsün büyük ihtimal ha bu arada MSI servisine bir şey yollamayın bozupta yolluyorlar.

Görüntüyü sağlayan ekran kartı kaymayı da anakart değil ekran kartı yapar ekran kartı kullanılmıyor diye bir şey yoktur GPU yüzde 0 bile yazsa sana görüntüyü sağlayan yine ekran kartıdır işlemci değil ekran kartında herhangi bir yerinde problem var belli bunu da başka şekilde tasdik edebilirsin başka bir arkadaşından başka bir ekran kartı geitr tak düzeldiğini görürsün büyük ihtimal ha bu arada MSI servisine bir şey yollamayın bozupta yolluyorlar.
Teşekkürler, Ekran kartlı-kartsız aynı sorunu yaşıyorum bu normal mi ?

Ekran kartlı-kartsız

Teşekkürler, ekran kartlı-kartsız aynı sorunu yaşıyorum bu normal mi?

Hocam dahili grafik kartı olduğunu bilmiyordum ozman işler değişir ben buradan açıkçası bu dediklerine yardım edemem ekran kartını çıkartmana rağmen böyleyse diğer birimlere yoğunlaş anakart yeni dedin ekran kartını çıkartsam da bu şekilde dedin ozman işlemcinin içindeki grafik de sıkıntı var ekran kartını takıp işlemcinin grafiğini iptal etme vardı biraz araştır onu hatırlamıyorum tam sadece ekran kartını kullansın işlemcinin grafik kartını değil ozman de düzelmezse başka bir şeyler düşünülür.
Hocam dahili grafik kartı olduğunu bilmiyordum ozman işler değişir ben buradan açıkçası bu dediklerine yardım edemem ekran kartını çıkartmana rağmen böyleyse diğer birimlere yoğunlaş anakart yeni dedin ekran kartını çıkartsam da bu şekilde dedin ozman işlemcinin içindeki grafik de sıkıntı var ekran kartını takıp işlemcinin grafiğini iptal etme vardı biraz araştır onu hatırlamıyorum tam sadece ekran kartını kullansın işlemcinin grafik kartını değil ozman de düzelmezse başka bir şeyler düşünülür.
Anakartın ve ekran kartında sıkıntı yoktur tahminimce

Yeni konular

Geri
Yukarı