GTX 970M Stabil Overclock

Monster tulpar t5v4.3 için gpu vbios lazım nette clevo kartların hepsı mxm slotlu vbios lehimli olanlar farklı sanırsam lehimli vbios atabilecek varmı 970m için stock.Unlocked varsa onuda atabılırsenız sevınırım.
Lehimli olanların farklı olacağını sanmam, yeni BIOS yazmak için NVFlash uygun versiyon kullanmanız lazım.

Lehimli olanların farklı olacağını sanmam, yeni BIOS yazmak için NVFlash uygun versiyon kullanmanız lazım.
NVFLASH certificate bypass kullanıyorum zaten sorun her vbiosun farklı olması mxm lerde ortak vbios ama soldered yani lehimli vbioslar uretıcı fırmadan fırmaya degısıyor cunku kartı vramlerı felan anakartın uzerınde ekran kartının uzerınde degıl boyle olunca uretıcı vbiosu da bulamadım clevoP650Re6 model vbios yok techinferno notebookreview her forumda aradım yok bulamadım bı tanıdıgınızda veya sızde varsa dıscrete modda vbios alıp gonderebılen veya paylasabılen olursa cok sevınırım.Bu arada dGpu yani ayrık modda uefi desteği alamıyorum ben kartta overclock oldugu ıcın nvdia boyle bı sorun yaratıyormus dıye bı forumda okudum orjınal vbios arıyorum veya bı uzman tarafından modlanmıs vbios.

NVFLASH certificate bypass kullanıyorum zaten sorun her vbiosun farklı olması mxm lerde ortak vbios ama soldered yani lehimli vbioslar uretıcı fırmadan fırmaya degısıyor cunku kartı vramlerı felan anakartın uzerınde ekran kartının uzerınde degıl boyle olunca uretıcı vbiosu da bulamadım clevoP650Re6 model vbios yok techinferno notebookreview her forumda aradım yok bulamadım bı tanıdıgınızda veya sızde varsa dıscrete modda vbios alıp gonderebılen veya paylasabılen olursa cok sevınırım.Bu arada dGpu yani ayrık modda uefi desteği alamıyorum ben kartta overclock oldugu ıcın nvdia boyle bı sorun yaratıyormus dıye bı forumda okudum orjınal vbios arıyorum veya bı uzman tarafından modlanmıs vbios.
Orjinal VBIOS yazacaksan Certificated Bypass Edition yazmıyor, başıma geldi. NVFlash yaz Google'a, en başta geleni techpowerup dan indir, bir de öyle dene. Şayet lehimli ekran kartının VBIOS'u farklıysa benim malesef bir bilgim yok, ama gene söylüyorum farklı değil büyük ihtimal.

Orjinal VBIOS yazacaksan Certificated Bypass Edition yazmıyor, başıma geldi. NVFlash yaz Google'a, en başta geleni techpowerup dan indir, bir de öyle dene. Şayet lehimli ekran kartının VBIOS'u farklıysa benim malesef bir bilgim yok, ama gene söylüyorum farklı değil büyük ihtimal.
yazma konusunda sıkıntım yok tech ınfernodan ındırmıstım zaten modlanma uzerıne kurulmus bı sıte sorun vbiosun farklı olması boyutları bıle farklı mxm vbioslar 181 k.b benımkı 118 k.b 3 gblerın bı cogu 108 109 kb her fırmanın kı farklı sadece mxmler aynı solderedler farklı.

Arkadaşlar daha önce GPU VBIOS flashlamayı yapamamıştım. GPU-Z ile kartın VBIOS'unu masaüstüne aldım, Maxwell BIOS Tweaker ile 190 MHZ core clock, 540 MHZ memory clock ekledim. Voltaj tablosundan da 1200MV olan değerleri hem aynı şekilde bırakarak, hem 12MV ekleyerek, hem de 37MV ekleyerek denedim ve fark görmedim.

VBIOS'u düzenledikten sonra çıkardım ve NVFlash klasörüne attım. NVFlash programını indirince içindeki dosyaları NVFlash isimli klasör oluşturup içine atmanız lazım 5.287 sürümünü kullanırsanız certificate hatası almazsınız, daha önce bu hata yüzünden flashlama yapamamıştım. Komut isteminde çok fazla kalabalık dosya konumu yazmamak adına NVFlash klasörünü C'ye attım.

Aygıt yöneticiden ekran kartını devre dışı bıraktım. Komut istemini yönetici olarak çalıştırdım. Önüme gelen ekrana önce "cd c:/NVFlash" sonra "nvflash.exe -r x.rom" yazıp altkimlik hatasını yoksaydım. "nvflash.exe -6 x.rom" yazdım ve iki kez onaylamak için "y" tuşuna bastım ve yeni VBIOS yazıldı, yeniden başlatınca aktif oldu. 32 FPS'deki aynı oyunun aynı sahnesi 39-40 FPS oldu. Isınmada elle tutulur değişme olmamasına rağmen, MSI Afterburner ile core ve memory clock için 5 MHZ bile artırsam 10 dakika sonra oyundan atıyor, MBT ile voltaj artırsam da işe yaramıyor ve işin doğrusu tam olarak hangi satırlardan voltaj vereceğimi bilmiyorum. Power tablosu için de hiç bilgim yok.

Forumda MBT ve NVFlash için evet rehber var ama overclock maksatlı paylaşım yok. Ayrıca flashlama yapmadan yapabileceğiniz OC işleminde en fazla 135 MHZ core clock verirsiniz. Laptopa tavsiye etmem diyenler var ama ben turbo fanı olan ve kaliteli termal macun kullanan arkadaşlara tavsiye ediyorum. Ben 9xxM kullanan arkadaşları bilgilendirmiş olayım. Daha iyi bilen arkadaşlar da bu MHZ değerlerini artırmam için MBT voltage ve power tablosu konusunda beni aydınlatsın. İsteyen arkadaşlara telefondan dahi yardım ederim ve isteyen olursa VBIOS paylaşırım (tabi +135 lik payı MSI Afterburner gibi programlara bırakıp az oynanmış VBIOS, 55 core clock ve 155 memory clock üzerinden isteğe göre devam edebilirsiniz). Benim yaptığım ayarlara kartınız tamam derse 970M, 980M oldu demek ve 1060'a ahım şahım bir ihtiyaç hissetmezsiniz.
Custom olarak yaptığınız .ROM uzantısını atabilir misiniz, hatta sizinle konuşmakta isterim müsaitseniz

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı