GTX 980 Ti alınır mı?

Bütçe
4500
Öyle bir paranız var dediniz ki 10 bin TL'den yüksek sandım 4500 TL'ye ekran kartı bulup bir de onu piyasa düzelince satıcak ve daha iyisini alacak kadar çok paranız yok maalesef.

Bende yukarıda ne yazdım başta sistem alırken 980 Ti alıp kart sıkıntısı bitince yeni kart mı alayım yoksa elimdeki laptopla idare mi edeyim yazdım. Alıp yıllarca kullanmam zaten sıkıntı bitsin yeni bir kart alırım. 4500 bütçe sıkıntı bitince ekran kartı için gayet yeterli bir bütçe.

Kaç W bir PSU almam gerekir.
144Hz monitöre yeter mi kart?
Bunu alıp rahatça kullanabilirsiniz ileride RTX 3070 belki ancak RTX 3060 Ti bile besler, 3060 Ti 980 Ti'dan daha az TDP değerine sahip.

144Hz monitöre fazlasıyla çoğu oyunda yetecektir.
Tokatlama ifadesi biraz fazla gibi, ikisi de neredeyse eşit kartlar. Bazı oyunlarda birbirilerinin önüne geçiyorlar sadece.
Hocam 2015 yılında çıkan bir kartın yepyeni bir karta bazen 15-20 FPS fark atması bence tokatlamaya bedel.

Bunu alıp rahatça kullanabilirsiniz ileride RTX 3070 belki ancak RTX 3060 Ti bile besler, 3060 Ti 980 Ti'dan daha az TDP değerine sahip.

144Hz monitöre fazlasıyla çoğu oyunda yetecektir.

Hocam 2015 yılında çıkan bir kartın yepyeni bir karta bazen 15-20 FPS fark atması bence tokatlamaya bedel.

FSP marka 80+ 600W model hatırlamıyorum tek kanaldan 540W verebilen bir PSU yeterli olur mu?

980 Ti kullanıcısı olarak kartımdan aşırı memnunum. 6 yıldır işimi görüyor fazlasıyla. 1080P canavarı olur kendisi. Ki 2K ve 4K benim için fanteziden öteye gidemeyecek çözünürlükler olduğundan ötürü 1080P gayet yeterli geliyor. Lakin RTX 3060 ile değiştirme planlarım yok değil kendisini. :)

GTX 980 Ti güç canavarı bir kart. Öyle ki 1000W PSU kullanıyordum bir aralar. Soğutması da zor oldu kartı. Ama iyi kötü geçiniyoruz kendisiyle ve memnunum. Kasanızın hava akışı iyiyse ve yeterli bir PSU varsa gönül rahatlığıyla alıp kullanabilirsiniz.

980 Ti kullanıcısı olarak kartımdan aşırı memnunum. 6 yıldır işimi görüyor fazlasıyla. 1080P canavarı bir kart. Ki 2K ve 4K benim için fanteziden öteye gidemeyecek çözünürlükler olduğundan ötürü 1080P gayet yeterli geliyor. Lakin RTX 3060 ile değiştirme planlarım yok değil kendisini. :) GTX 980 Ti güç canavarı bir kart. Öyle ki 1000W PSU kullanıyordum bir aralar. Soğutması da zor oldu kartı. Ama iyi kötü geçiniyoruz kendisiyle ve memnunum. Kasanızın hava akışı iyiyse ve yeterli bir PSU varsa gönül rahatlığıyla alıp kullanabilirsiniz.

Yeni sistem toplamam lazım almak için. İleride belki 3060 falan alırım. Ucuzlarsa tabii. Bu fiyata kartın miningli olma olasılığı kaçtır.

Yeni konular

Geri
Yukarı