GTX 980 Tİ Sistem Toplama

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sistemin soğutucusu sağ olsun ki COOLER MASTER 20 cm'lik 2 adet fanı var. Sizce yetersiz mi? :D Sisteme daha eklentiler yapacağım ama işlemciyle anakartın uyumsuz olduğunu bilmiyordum. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bir önceki konumda 970 sistemli bir toplama bilgisayar yapaçağımı söylemiştim ama çok büyük bir ayrıntı fark ettim. Üzerine 1000 TL ekleyerek çok daha iyi bir sistem toplayabilirmişim. Sistemimi sırayla yazıyorum.

(Reklamcılık amacım değildir) bunları Vatan Bilgisayardan buldum. Daha iyi fiyata bir site biliyorsanız sevinirim. Güvenilir olsun teşekkürler.

Ekran kartı
MSI GTX 980TI GAMING 6G GDDR5 6GB 384Bit Nvidia GeForce DX12

Bellek (ram)
CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance Pro DDR3 1600MHz CL9 Siyah Soğutuculu Ram

Ana kart
MSI Z97A GAMING 7 Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3300MHz(O.C.) HDMI&DP Anakart

İşlemci
Intel Core i7 4820K Soket 2011 3.7GHz 10MB Önbellek İşlemci

Monitör
CASPER M.CS-FHD215-SNC-DVI 21,5'' LED MONİTÖR

Harddisk
WD 3.5" 2TB Caviar Black SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk

Kasa
COOLER MASTER HAF 912 ADVANCE GX 80PLUS 750W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA

6238 TL tutuyor. Bütün hepsinin toplamı bu fiyata bundan daha iyi bir sistem toplarsanız lütfen bana iletin. Teşekkürler.

VATAN BİLGİSAYAR - Türkiye'nin Teknoloji Hiperstore'u

Buyrun, bu linkteki sistemimi alabilirsiniz. Mönitör hariç tam 5.000 TL.
Monitör seçimini sizin zevkinize bırakıyorum. Casper almayın da ne alırsanız alın.
Philips, Asus ve AOC nin gayet kaliteli mönitörleri var.

Hocam site çerezleri sizin bilgisayarınızda kalır. Bu yüzden kimse göremez. Link veya modellerini yazıp göndermeniz gerekir.

upload_2015-7-15_15-31-0.png

Teşekür ederim hepinize. DDR3 sistem olduğundan dolayı bu, ben de bi ddr4 üzerindeki fikirlerinizi de alayım diyorum. Birazdan gene çoğu parçası aynı olan ama DDR4 olan bir sistem yollayacağım. Yoruma yorumdan bakarsınız ve fikirlerinizi almak isterim.

Güzel sistem toplamışsınız da, neden MSI ekran kartı seçmediniz merak ettim. Hem MSI daha ucuzdu. Bir de bu arada neden anakarttan düşüş yaptığınızı sormak isterim.

DDR4 sistemimi yazıyorum:

• MSI GTX 980TI GAMING 6G GDDR5 6GB 384Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı
  • Kingston 16GB (4x4GB) HyperX FURY Black Series DDR4 2400MHz CL15 1.2V XMP
  • RAM
  • MSI X99S GAMING 7 Intel X99 Soket 2011V3 DDR4 Anakart
  • Intel Core i7 4820K Soket 2011 3.7GHz 10MB Önbellek İşlemci
  • WD 3.5" 2TB Caviar Black SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddis
  • HP C3Z94AA PAVILION 23xi 23'' GENİŞ EKRAN IPS LED MONİTÖR
  • COOLER MASTER HAF 912 ADVANCE GX 80PLUS 750W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA

Teşekür ederim hepinize. DDR3 sistem olduğundan dolayı bu, ben de bi ddr4 üzerindeki fikirlerinizi de alayım diyorum. Birazdan gene çoğu parçası aynı olan ama DDR4 olan bir sistem yollayacağım. Yoruma yorumdan bakarsınız ve fikirlerinizi almak isterim.

Güzel sistem toplamışsınız da, neden MSI ekran kartı seçmediniz merak ettim. Hem MSI daha ucuzdu. Bir de bu arada neden anakarttan düşüş yaptığınızı sormak isterim.

MSI GTX 980 ti hala stoklara gelmedi, gelince yazacağım. Anakarttan kısma sebebi Overclock a gerek olmaması.

MSI GTX 980 ti hala stoklara gelmedi, gelince yazacağım. Anakarttan kısma sebebi Overclock a gerek olmaması.
Teşekkür ederim, zaten daha almama 1 ay var ve bilgisayar hakkında ah keşke şunu alsaydım dememek için ne öğrenebiliceksem öğrenmek istiyorum :D

Bir de bir tane daha soru sormak istiyorum. Diyelim ki ben bunu topladım, sistem tamamen oluştu, BIOS'unu falan yaptım, açtığım zaman ekranıma benim ney gelecek?

Teşekkür ederim, zaten daha almama 1 ay var ve bilgisayar hakkında ah keşke şunu alsaydım dememek için ne öğrenebiliceksem öğrenmek istiyorum :D

Bir de bir tane daha soru sormak istiyorum. Diyelim ki ben bunu topladım, sistem tamamen oluştu, BIOS'unu falan yaptım, açtığım zaman ekranıma benim ney gelecek?

American Megatrends yazılı BIOS özet ekranı gelecek.
F1 e basın devam ediceksin. İşletim sistemi varsa çatır çatır oynarsın.
Yoksa Windows kurman lazım. UEFI kurulum tercih sebebidir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı