GTX 980 Tİ Sistem Toplama

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Saçar

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bir önceki konumda 970 sistemli bir toplama bilgisayar yapaçağımı söylemiştim ama çok büyük bir ayrıntı fark ettim. Üzerine 1000 TL ekleyerek çok daha iyi bir sistem toplayabilirmişim. Sistemimi sırayla yazıyorum.

(Reklamcılık amacım değildir) bunları Vatan Bilgisayardan buldum. Daha iyi fiyata bir site biliyorsanız sevinirim. Güvenilir olsun teşekkürler.

Ekran kartı
MSI GTX 980TI GAMING 6G GDDR5 6GB 384Bit Nvidia GeForce DX12

Bellek (ram)
CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance Pro DDR3 1600MHz CL9 Siyah Soğutuculu Ram

Ana kart
MSI Z97A GAMING 7 Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3300MHz(O.C.) HDMI&DP Anakart

İşlemci
Intel Core i7 4820K Soket 2011 3.7GHz 10MB Önbellek İşlemci

Monitör
CASPER M.CS-FHD215-SNC-DVI 21,5'' LED MONİTÖR

Harddisk
WD 3.5" 2TB Caviar Black SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk

Kasa
COOLER MASTER HAF 912 ADVANCE GX 80PLUS 750W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA

6238 TL tutuyor. Bütün hepsinin toplamı bu fiyata bundan daha iyi bir sistem toplarsanız lütfen bana iletin. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
6000 liralık sistem yapıp casper monitör almak da çok ilginç olmuş.

Yukarıda arkadaşına belirtiği gibi anakart ile işleminin soketleri uyumsuz. İşlemci de 1150 soket olması gerek aynı işlemcinin 1150 soketli olanı var. Tek farkı 8m önbelleği olması zaten çok da fark yapmaz. Sana tavsiyem paraya kıymışsan ddr4 ram destekli anakart al. Ramler ddr4 yap. Bu arada işlemci ve ramlere fazladan 500 daha ödersin. Bu arada sistemine 240 gb 3k ssd Kingston şart ...

Ekran kartı olarak MSI GTX 980 Ti yazılmış, ama daha stoklarda yok görünüyor.
Ben de aynı kartı alacağım. MSI Türkiye yi arayıp sorduğumda yarın veya Perşembe günü Vatan Bilgisayar stoklarında olacağı bilgisi geçildi.

Açıkçası sistemin dengesiz olduğunu düşünüyorum. GTX980Ti gibi bi kart alıp 60 Hz +1 Ms bir monitör almak bana hiç mantıklı gelmiyor. Sistemde SSD de yok. Ayrıca işlemci soğutucu da yok. Çok fazla eksiği olan bir sistem.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı