GTX 980 Ti Sistem toplama

• Konuyu başlatan Dax
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 104
  • Görüntüleme 6B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Soğutucuya vereceğin parayı daha kaliteli kasaya ayırsan daha iyi olur. O işlemci stok soğutucuyla bile zaten istesende fazla ısınmaz. Önce bir stok soğutucuyla dene memnun kalmazsan harici soğutucu alırsın. Seçtiğin parçalar gayet iyi sadece daha iyi kasa alınabilir.

Zalman z11 neo daha iyi bir kasa. Onu almak daha uzun ömürlü olur fakat dark n10 da ondan aşağı kalır bir kasa değil. 5 fanla beraber geliyor ve devasa iç hacmi var.

Bana kalsa Deepcool Dukase al geç. Fazla para vermene gerek yok . Kasaya 400-500 tl vereceğime dukaseye noctua takarım çok daha iyi olur.

Soğutucuya vereceğin parayı daha kaliteli kasaya ayırsan daha iyi olur. O işlemci stok soğutucuyla bile zaten istesende fazla ısınmaz. Önce bir stok soğutucuyla dene memnun kalmazsan harici soğutucu alırsın. Seçtiğin parçalar gayet iyi sadece daha iyi kasa alınabilir.

Bütçe tam 6000 tl olduğu için ona denk getirmeye çalıştım. Şimdi sistem fotosunu atacağım. Topladığım ocli sistem de var, yazın onunla kıyaslayıp ikisinden birini almayı planlıyorum.
6k.PNG

Bir de bu var. Sizce hangisi, ama oc yapmayı bilmiyorum onu baştan söyleyeyim.
6k oc.PNG

Ağır soğutucu koyma bükülebiliyor skylake sistemler. Medusaya vereceğin parayı sıvı soğutmaya ver o zaman.

Ağır soğutucu koyma bükülebiliyor skylake sistemler. Medusaya vereceğin parayı sıvı soğutmaya ver o zaman.

Valla bütçe tam 6000 işte. Ona denk getirim. Medusa çok iyi soğutmaz mı, ocsiz sistemde sıvı soğutma hoş olmaz. Skylake niye bükülsün ki ? Tüm bileşenler dayanıklı .

Ekran kartını niye düşürdün onu anlamadım. 980 Ti'dan fury x , fury x den 390 x kafam karıştı :dikkatli:.

Sizce medusa nasıl bir soğutucu, işlemci bükülme gibi ihtimaller var mı ? Sıvı soğutma ocsize uygun düşmez ondan kaliteli bir hava soğutma lazım ve bütçe tam 6k ya böyle denk getirdim. Bir sorun olur mu ? Herkesin düşüncesini almalıyım bu hava soğutmada.

Ekran kartını niye düşürdün onu anlamadım. 980 Ti'dan fury x , fury x den 390 x kafam karıştı :dikkatli:.

Şimdilik öyle, yazın değişecek :=) Temsili olarak koydum onu. Onun ayarında bir şey alacağım yeni mimariden.

Furx de koyarım fark etmez ssd' den falan kısıp konulabilir ama herşeyiyle beraber tam iyi şuan, yeni kartlar çıkana kadar böyle kalacak. Furyx i düşünebilirim, emin değilim ve 4gb . Gelecekte sıkıntı yaratabilir.

Dediğim gibi 2 alternatif oclisi zaten belli önceden topladık, ocsizini de şimdi halletim. Yazın bakacağım. Yeni mimari inşallah erken çıkar. Ocsizde medusanın sorun olacağından emin misiniz ?

Off anam konu ne uzadı kardeş kapatak be :D Ben sana önereyim i7 6700 li sistem sen bunu tut kafanda gerisini yaza bırak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı