GTX 980 TI vs Titan X

Daha fazla  
Evet arkadaşlar, konu başlığında da belirttiğim gibi sizce hangisi iyi? 4k oyunlarda hangisi daha iyi FPS verir?
Tİtan X vs GTX 980 TI
12G-P4-2992-KR_XL_1.jpg
MSI-GTX-980-Ti-Gaming-6G.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 980 TI, Titan X'in kırpılmış versiyonu. GPU ve Transistör sayısı aynı diye biliyorum hatta. :) Aralarında az bir fark var. Fakat fiyat farkı, uçurum. Ben olsam 980 TI alırdım. AMD Fury ve Fury X modellerine de bakabilirsin.

GTX 980 TI, Titan X'in kırpılmış versiyonu. GPU ve Transistör sayısı aynı diye biliyorum hatta. :) Aralarında az bir fark var. Fakat fiyat farkı, uçurum. Ben olsam 980 TI alırdım. AMD Fury ve Fury X modellerine de bakabilirsin.
Abi ilk önce ilgilendiğin için teşekkür ederim.Fiyat farkına gelince aralarında 700 lira var. Aynı zamanda 6 GB Vram farkı var. 980 ti o.c olduğundan bellek hızı 1178/1279, Titan x bellek hızı ise 1152/1241. Sence 700 farka değer mi? Birde hangisi 4k oyunlarda daha iyi FPS verir? Fury x gelince ilk kez sistem toplayacağım bu yüzden daha iyi bir performans için nVdia alacağım. Sorularıma cevap verirsen sevinirim abi.

Bellek ve saat hızlarına sadece aynı model ekran kartlarında bak. Msı GTX 970 ve Asus GTX 970 gibi. Farklı modellerde bu seni yanıltacaktır. Titan X ile GTX 980 TI arasındaki fark çok fazla değil. Yani artan 700 TL ile PC'nin farklı ihtiyaçlarını karşılayabilirsin. Ben sana Fury X tavsiye ederim. Sebebi ise, sıvı soğutma ile çalışması ve performanslarının kafa kafaya olması. Sıvı soğutma bir avantajdır. Güç tüketimi konusunda ise Titan X ve Fury X birbirlerine çok yakın.
"Ben nVidia alacağım arkadaş" diyorsan illa, GTX 980 TI al bence. "Ben sürekli 4K oynayacağım" diyorsan, Titan X al.

Bellek ve saat hızlarına sadece aynı model ekran kartlarında bak. Msı GTX 970 ve Asus GTX 970 gibi. Farklı modellerde bu seni yanıltacaktır. Titan X ile GTX 980 TI arasındaki fark çok fazla değil. Yani artan 700 TL ile PC'nin farklı ihtiyaçlarını karşılayabilirsin. Ben sana Fury X tavsiye ederim. Sebebi ise, sıvı soğutma ile çalışması ve performanslarının kafa kafaya olması. Sıvı soğutma bir avantajdır. Güç tüketimi konusunda ise Titan X ve Fury X birbirlerine çok yakın.
"Ben nVidia alacağım arkadaş" diyorsan illa, GTX 980 TI al bence. "Ben sürekli 4K oynayacağım" diyorsan, Titan X al.
Abi çok teşekkür ederim çok yardımcı oldun.(y)

Titan X ile GTX 980Ti arasındaki performans farkını çok rahat bir biçimde kapatabilirsin. GTX 980Ti'ın düzgün soğutmalı bir modelini alarak overclock ile Titan X'in performansını yakalar hatta çoğu oyunda geçersin. İki kart arasındaki fiyat farkını vermenin hiçbir mantığı yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Titan X ile GTX 980Ti arasındaki performans farkını çok rahat bir biçimde kapatabilirsin. GTX 980Ti'ın düzgün soğutmalı bir modelini alarak overclock ile Titan X'in performansını yakalar hatta çoğu oyunda geçersin. İki kart arasındaki fiyat farkını vermenin hiçbir mantığı yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Abi evga titan x'e referans sistem yapmış.Base clock 1000 den 1152'ye çıkarmış.Hem raedon 295x2 deki gibi sıvı soğutmalı yapmışlar.Bu olmazsa acx 2.0 titan x için yapmışlar.Yani titan x alacağım.Yinede ilgilendiğin için teşekkürler:)
12G-P4-1999-KR_XL_1.jpg
100-FS-2990-B9_XL_1.jpg

Dosya Ekleri

• 12G-P4-1999-KR_XL_1.jpg
    12G-P4-1999-KR_XL_1.jpg
    152,1 KB · Görüntüleme: 379
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı