GTX1050 Ti ve RX580 8 GB sistem ile madencilik

Dom

Hectopat
Elimde iki adet ekran kartı var. Kartlardan RX580 ile mining yaparken 1050 Ti ile oyun oynamak istiyorum. Sahip olduğum anakart "ASUS Prime H410M-K Intel H410 (OC) DDR4 2933 MHz LGA1200 mATX anakart"modeli ve üzerinde 1 adet PCI-e X1 slot çıkışı var. Bu slotta mining yapmak için riser satın aldım ve iki kart takılı iken bilgisayarı açtığımda iki kartında driverleri çakışırmı AMD ile mining yaparken NVIDIA ile oyun oynayabilir miyim?

Ben bunu merak edip denedim. Hem AMD hem NVIDIA sürücüsü aktif şekilde çalışmasına rağmen bir süre sonra GPU crash alıyorsunuz. Söylediğiniz şey çok mümkün değil gibi.

İki kart ile madencilik
Ben bunu merak edip denedim. Hem AMD hem NVIDIA sürücüsü aktif şekilde çalışmasına rağmen bir süre sonra GPU crash alıyorsunuz. Söylediğiniz şey çok mümkün değil gibi.
Mining yaparken sorun olmuyor, 1 yıldır aynı sistem üzerinde hem amd hem nvidia ile mining yapıyorum herhangi bir çökme vs olmuyor oc ayarlarınız doğru olduğu sürece ama oyun oynanacaksa biri devredışı bırakılacak bu de driver sorununu getirebilir tabii.

Benimde benzer şekilde 3070ti ile Rx570'i ravencoin kazmak için denedim ancak sistem sürekli dondu. Hangi ayarı denediysem de ikisini aynı anda çalıştıramadım. Ayrı ayrı bir sorun olmuyor. Çözümü varsa bende bilmek isterim. rx570 i raser ile çalıştırıyorum.
Anakart MSI a320m Granade
İşlemci r3 2200G
PSU Corsair CF750

Geri
Yukarı