GTX1650 RDR2 kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

este

Femtopat
Daha fazla  
Steam'den RDR2 aldım, 50-70 FPS arası orta ayarlarda oynarken yer fark etmeksizin bir anda FPS'im 7'ye düşüyor ve geride düzelmiyor. Sizce bunun sebebi nedir?
8 GB RAM ve GTX1650 ekran kartım var. Ayrıca Online'da hiç böyle bir sıkıntı yaşamadım sadece story modda oluyor. Benchmark testi yaptığımda aldığım en düşük FPS 40.

Son düzenleyen: Moderatör:
Steam'den RDR2 aldım, 50-70 FPS arası orta ayarlarda oynarken yer fark etmeksizin bir anda FPS'im 7'ye düşüyor ve geride düzelmiyor. Sizce bunun sebebi nedir?
8 GB RAM ve GTX1650 ekran kartım var. Ayrıca Online'da hiç böyle bir sıkıntı yaşamadım sadece story modda oluyor. Benchmark testi yaptığımda aldığım en düşük FPS 40.
Bendede sistem aynı GTX1650 Super ve 16GB Ram var ve ilk story modda oynadığımda hiç fps düşüşü yaşamadığım halde birkaç ay sonra tekrar yükleyip oynadığımda sık sık belirli noktalarda fps düşüşleri oldu. Ve oyundan attığı bile oldu. Ben oyunun güncellemelerden sonra bu hale geldiğini düşündüm belki Türkçe yamanında ufak bir katkısı olabilir ama oyunda Pc ye ilk çıktığı zamandan beri giderek bozulan bir optimizasyon sorunu olduğunu düşünüyorum

En düşük ayarlarda da mı 10 GB RAM tüketiyor.

Orta düşük ayarlarda test yapıyordu mesela GTA 5 4 GB RAM istiyor Low ayarlarda ortalama 6 GB kullanıyor.
Arkada kayıt programları açık olunca onlar 10 GB olabiliyor CoD için de aynı durum geçerli, 8 GB saf oyun için yeterli olur, belki arada kasma olur ama nadir olur bence.

Bir kayıt programı ortalama 500 MB kullanır başlangıç programları açıksa RAM kullanımı artar.

Marka ne? (gpunun)

Marka ne? (gpunun)
ryzen 3 3100
Yüksek ihtimal işlemcidendir kanka bir tek onu söylememişsin.

200gb
Anlamadığım olay 2 ay önce rdr2 online ı orta ayarlarda sıkıntısız oynuyordum.Story moda gelince mi işlemci veya ram sıkıntı oluyor
Oyunu tekrardan SSD'ye indirdim ve Türkçe yama yapmadım. 30 Dakika oynadıktan sonra FPS 7 gibi rakamlara düştü.
MSI Afterburner'ın oyun içi gösterdiği değerler bunlar;
IMG_20211110_192123.jpg

Son düzenleme:
ryzen 3 3100

Anlamadığım olay 2 ay önce rdr2 online ı orta ayarlarda sıkıntısız oynuyordum.Story moda gelince mi işlemci veya ram sıkıntı oluyor
Oyunu tekrardan SSD'ye indirdim ve Türkçe yama yapmadım. 30 Dakika oynadıktan sonra FPS 7 gibi rakamlara düştü.
MSI Afterburner'ın oyun içi gösterdiği değerler bunlar;
Eki Görüntüle 1211009
Online daha çok kastıdır normalde değişik biraz oyunu oynarken görev yöneticisinden you cpu ve belleğin %kaç olduğuna bak eğer mesela cpu 100 e yakın gpu 30 isr dar boğaz yapıyordur yeni işlemci alman gerekir

Geri
Yukarı