Çözüldü GTX660 Ti çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yeni ekran kartı aldım. Onboard olan çalışıyor ama yeni aldığım çalışmıyor.

Anakartım ASUS M5A78L-M LX.
İşlemci AMD phaneom X4 B50.
4 GB RAM var.
500W Hadron PSU.

Ve şu an 1 haftadır bilgisayara tanıtmaya çalıştığım NVIDIA GTX660 Ti 2 GB yardım ederseniz çok sevinirim. Sistemin Win7 64 Bit.

Bir türlü Driver kuramadım PC onboardda açılıyor ama o ekran kartına takınca açılmıyor ekran kartı fanı çalışıyor ışıkları yanıyor 6 pin girişide takılı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçmiş olsun kartı ikinci el aldınız galiba. Muhtemelen aldığınız ekran kartı chipset arızalı veya tamir görmüş bir kart. Bir bilgisayarcıya götürün baksınlar yapacak bir şey yok. Yav biz de yüz kere dedik ama ikinci el ekran kartı almayın aldırmayın diye 🙂

@Geguaqo Ben de ikinci el ekran kartı aldım defalarca, almasını bilene sorun yok. Arkadaş yüksek ihtimalle test etmeden almış.

Dostum ikinci el aldın yüksek ihtimal. O kart arızalı olması muhtemel, bir daha alırken test et. Stres testine sok, sıcaklıklara bak, performansa bak, öyle al. Aldığın adama götür, almazsa tamirciye ver. Test ettiysen orada çalıştıysa buraya yaz.

Öncelikle yorumlarınız için teşekkürler ama çalışmama olasılığı yok. Çalışırken aldım bilgisayardan bütün testleri yapıldı.

Dosya Ekleri

• IMG_20200514_175059.jpg
    IMG_20200514_175059.jpg
    792,5 KB · Görüntüleme: 38
Güç pinleri yanlış bağlanmış. Resimdeki yer ve ikinci pin grubunda takılı kablonun arkasında kalan yer takılı değil, fotoğraftan anlaşılıyor.
Ekran Alıntısı.PNG

Hocam çift 6 pin girişi var. Biri takılı olsa yeter dediler diğer 2 pin onu 8 yapmak içini ben de oraya taktım belki çalışır diye.

Çalışmaz ki öyle, senin yaptığın gibi de çalışsa adamlar neden oraya fazladan pin koysun değil mi?

Fanları hızlandırmak için değil mi hocam? Onlar ikisi de bağlı mı olması gerekiyor? 6 pin 2 adet olan PSU var mı ki?

Evet var. Ayrıca onlar fanla alakalı değil, ek güç girişi olmayan kartlarda fan dönmüyor mu? Kart o kadar güç tüketiyor ki adamlar pin koymuş.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı