GTX660 Kapanma sorunu

KaanTum

Hectopat
Merhaba arkadaşlar yeni bir sistem topladım(ekran kartı ve kasayı 3 ay önce aldım fakat oyun için kullanmamıştım) malesef oyun oynarken PC kendine reset atıyor.Mesela Next Car Game adlı oyunu oynarıken oyunun kendi ayarlarında sorun yoktu fakat grafikleri yükseğe getirip VSYNC' yi açınca 30fps ye düşüyor ve yarışa başladıktan birkaç saniye sonra reset atıyor.Ekran kartı fanı maximum %49(99 Yük aldındayken) sıcaklığıda 60 derecelere ulaşmışı(Bu oyun için söylemiyorum) böyle ikende bazen kapanıyordu.

Sistem özelliklerim:
Lütfen yardım edin genellikle sorunun ekran kartı olduğuna yönelik yazılar okudum hala garantisi var. Ya da Win7 nin fan ayarlarını otomatik yaptığı vs. gibi yazılar gördüm,yardımcı olursanız sevinirim.

Sanırım yok FarCry 3 te test yaptım hiçbir sorun olmadı kart 70 derece fanda %60 ile çalıştı kapanma olmadı grafikler(Optimumda Ultra seçili fakat 2 şeyi düşürdüm) Hight Ulta arası.Denediğim oyunların 2 si korsandı belki ondan olabilir pc çok açık kalıncada olabiliyor bilemiyorum yorumlarınız için teşekkürler bir sorunla karşılaşırsam yazacağım

Başka bir kartla deneyemem çünkü eski kartım 9500GT bu oyunları açamaz :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı