GTX950M ve i7 6700HQ anlık FPS düşmesi

atifbugra

Decapat
MSI GP62QE model laptop kullanıyorum. GTX950M i7 6700HQ işlemcim 8 GB RAM var ancak Apex oyununda Nvidia Experince mınımum sıstemlerde bıle olmadıgını gostermekte. Oyun ıcınde en dusuk ayarlarda 25 FPS cıvarı oynuyorum.

Nvidia denetım masasından oyunu yuksek performanslı ekran kartına cektım ancak hıcbır farkı olmuyor. Sorunu yasayan veya cozum bılen varsa lutfen cevap verın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücülerinizin güncel olup olamadığını kontrol ettikten sonra bir temizleme işlemi yapmakta fayda var. Uzun zamandır içi açılıp temizlenmedi ise bundan kaynaklı olabilir bunlar ile çözülmez ise format atmak gerekir.

• Windows ve Nvidia'nın güncel olduğundan emin ol.
  • Prize takılı şekilde oyna.
  • Isınma sorunu olup olmadığını kontrol et.
  • Ayarları oyun içinden yap, en düşüğe al ve çözünürlüğü 1600x900 gibi daha düşük değerlere getir.

Apex nvidia uyumsuzluğu yüzünden o kadar düşük fps alıyorsun. Büyük ihtimal Apex Legends senin GPU nu kullanmıyor. Demek istediğim Cpu yu Gpu olarak görmüş ve onu kullanmış. Yapman gereken Nvidia kontrol paneline girip oyuna özel ayarlarda Gpu seçeneğini değiştirip Cpudan Gpuya geçirmeniz. Ayarları doğru yaptığından emin ol ve ekran resmi alıp paylaş yanlış olmadığını doğrulamak için.

Yaklaşık 2 ayda bir laptopu açarım fan ve gereklı temızlıklerı yaparım zaten hep masaustunde durur sogutucusuyla
  1. olarak butun guncellemeler eksıksız durumda
  2. ısınma soz konusu degıl pcde kendı ıcınde ekstra fan var onu devreye sokuyorum ve pcyı yuksek performans modunda kullanıyorum
bunların harıcınde CS GO win 10da sorun yarattı eskıden full grafıkte 120 fps aldıgım oyun optımızasyonu otomatık alıyor ve 60 fps zor goruyorum dusuk grafıklerde. Win 10 kaynaklı bır sorun olma ıhtımalı nedır?

Dosya Ekleri

• apex.png
    apex.png
    74,4 KB · Görüntüleme: 72
Son düzenleme:
Başka oyunlarda böyle fps düşmesi var mı? Eskiden dediğin ne zamandan beri belki o zamanki bir güncellemeyi yaparken bozulma olmuştur her ihtimal göz önüne alınmalı.
birde oyun içi ayarlarda istediği bir MB boyutu vardı hangi ayardı bilmiyorumda en az yapmıcaksın 1 tık üstü kalıcaktı onuda yap dene

Başka oyunlarda böyle fps düşmesi var mı? Eskiden dediğin ne zamandan beri belki o zamanki bir güncellemeyi yaparken bozulma olmuştur her ihtimal göz önüne alınmalı.
birde oyun içi ayarlarda istediği bir MB boyutu vardı hangi ayardı bilmiyorumda en az yapmıcaksın 1 tık üstü kalıcaktı onuda yap dene
Yaklaışık 2 3 aydır bu sorunları yaşamaktayım. Genel olarak oyunlarda FPS sorunu yaşamıyorum ancak CS GO ve Apex Legend bu konuda çok ciddi sorunlar yaratıyor bana. neredeyse her türlü ayarı denedim bazen 40 görüyor ama nvidea Experince sistemimi yetersiz gösteriyor bu oyuna karşı
Aynı işlemci ve ekran kartı ile 768P'de 40-50 arası FPS alanlar var.

Aşağıdaki program yardımı ile eksik bir şey varsa günceller misin?

Bu programı kuruyorum ancak 2 gündür araştırma yapıyorum. Win10 a gelen bir güncelleme ciddi derecede oyun ayarlarını bozmuş. Windowsun sitesinde bununla ilgili çok konu var. Acaba format atıp windows güncellemesi yapmazsam sorunum çözülür mü?

Şöyle bir sorun vardı eskiden bilmiyorum hala devam ediyor mu ama intel+nvidia windows 10 da sorun çıkarıyordu ve bu durumun düzeltilmesi için başvurdular ben o durumdan kurtulmak için deneysel durumdaki güncellemeyi yaptım ve bir daha okumadım belki o durum olabilir. Tabi bu sadece bir olasılık her durumda sonuç sistemin tamamına format 0 kurulum ile belli olucak bi sonuç belkiyor yani herşeyi 0 dan yaptıktan sonra sorun çözülmez ise yetersiz ekran kartı ve işlemci diyebilirsin ama sorun çözülürse sorun bozuk bir ekran kartı kurulumu veya sistem kurulumu dersin, burada durumu sen belirliyeceksin zaten tek tek bakıp sorunun çözümü mü arıcaksın format mı atıcaksın. @Recep Baltaş Hocam bu konu hakkında görüş ve yardımlarınızı alabilir miyim?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı