GTX960'ın kaç GB'lik versiyonu alınmalı?

Bellek seçiminin temeli oyunu daha yüksek ayarlarda oynamaktansa kastınız bu öyle birşeyki burda atlanmaması en önemli etken GPU'nun performansıdır. GTX 960 her oyunu ultrada oynatacak pozisyonda değil. 4 GB modelini aldığın taktirde piyasada olan bazı oyunları zaten ultrada oyanayamayacaksın. Bununla beraber belleğin önemi biraz daha düşecektir. Ultrada oynayamayacağın bir oyun için 4 GB modelini almanın sana bir getirisi olmaz.

4 GB'lık modeli alman ileriye dönük bir adım olacağı için 4 GB modelini al derim ben.
İleriye dönük derken? Zaten GTX 960 performans olarak sınırda kalan bir ekran kartı. Şu an bile bazı oyunları ultrada oynatamıyor. İleride hiç oynatamayacak. Bu sefer mecbur ayarlardan kısacaksın. Kıstığın taktirde 2 GB bellek yeterli olacaktır. Lütfen tutarlı yorum yapınız.

İleriye dönük derken? Zaten GTX 960 performans olarak sınırda kalan bir ekran kartı. Şu an bile bazı oyunları ultrada oynatamıyor. İleride hiç oynatamayacak. Bu sefer mecbur ayarlardan kısacaksın. Kıstığın taktirde 2 GB bellek yeterli olacaktır. Lütfen tutarlı yorum yapınız.
Her oyunu ultrada oynatmasına gerek yok. Bugün Gta v'te High ayarda oynamak için 2 GB üzerinde VRAM gerekiyor. Bu durumda işte 4 GB'lık modelin daha avantajlı olduğu anlaşılıyor. Tabi ki bütçe yetiyorsa.

Her oyunu ultrada oynatmasına gerek yok. Bugün Gta v'te High ayarda oynamak için 2 GB üzerinde VRAM gerekiyor. Bu durumda işte 4 GB'lık modelin daha avantajlı olduğu anlaşılıyor. Tabi ki bütçe yetiyorsa.
İleriye dönükten kastın bumuydu? O zaman GTX 960 almasına gerek yok. Gitsin R9 280X alsın hem 3 GB hemde daha performanslı.

İleriye dönükten kastın bumuydu? O zaman GTX 960 almasına gerek yok. Gitsin R9 280X alsın hem 3 GB hemde daha performanslı.
Gta v sadece bir örnekti. İleride ki oyunlarında böyle olabileceğini açıklamak istedim. Ayrıca R9 280x'in mimarisinin eski olduğu ve eski mimarinin ileriye dönük olmadığını benim hatırlatmama gerek yoktur herhalde.

Gta v sadece bir örnekti. İleride ki oyunlarında böyle olabileceğini açıklamak istedim. Ayrıca R9 280x'in mimarisinin eski olduğu ve eski mimarinin ileriye dönük olmadığını benim hatırlatmama gerek yoktur herhalde.
Şimdi çıkan ekran kartlarına göre eski ama halâ güncelliğini koruyan bir ekran kartıdır. Ve bundan sonrada güncelleme alacağı aşikâr. Bir kere GTX 960'ın performans olarak R9 280X'in geride olduğu kesin. Bakıyorsun burda konuyu açan kişi zaten bellekten yakınıyor. Burda o zaman mantıklı olan R9 280X almasıdır. Ben performansından dolayı sürekli ayar kısacağım bir ekran kartının 4 GB modelini almam şahsen. Ve şunuda es geçmeyelim. Şimdiki çıkan ekran kartlarıda eski mimari diye söylediğinin güncellenmiş olması. Arada aman aman farklar yok.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı