Güç kaynağından gelen ses

Sypnosis

Hectopat
Selamlar, bundan 1 ay kadar önce bu sorun belirmeye başladı. Bilgisayar kapalı durumda iken aşağıda videoda görülen sıkıntı oluşuyor. Açık durumda iken de klavye ve fare düzgün çalışmamaya ve geç tepki vermeye başlıyor. Servise 2 defa gönderdim. Birincisinde sadece PSU'yu gönderdim, arıza var diyerek değiştirdiler ve yeni PSU gönderdiler. Ancak yeni PSU ilen bu sorun devam etti. Tekrar yetkili servis ile iletişime geçtim ve bu sefer sistemin hepsini gönderdim genel kontrol açısından. Sistemi testlerden geçirip kontrol ettikten sonra bana bir sorun olmadığını söylediler. Kasa dün elime geçti ve ilk başta sıkıntı çıkarmadı ancak bugün ikindi vaktinden sonra tekrar sıkıntı oluşmaya başladı. Yetkili servis sorunun sistede olmadığını düşünüyor. Sizce sorun nedir sistemde?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Görüldüğü üzere sistem kapalı iken ekran kartı fanı sebepsizce aniden dönüyor, harici kasa anı da aynı şekilde. Ayıca PSU'dan videoda duyulduğu gibi ses geliyor ve kasanın açık durumda olduğunu gösteren mavi aydınlatma yanıp sönüyor.(Sistem kapalı videoda)

Yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum...

Parçaların birinde kısa devre var bu RAM'de olabilir ekran kartı da bunu öğrenmenin yolu parçaları teker teker söküp PC'yi açmaya çalışmaktır.
PC zaten sorunsuz açılıyor, videodaki durumunda da PC'yi açtığımda sorunsuz açılıyor sadece klavye ve fare düzgün çalışmıyor.
Yani parçaları teker teker çıkartarak sorunu anlamam zor.

O zaman sistemi kapattığınızda güç gelmeye devam ediyor belli bir voltaja ulaşıyor anakart start veriyor voltaj yetmediği için geri kapanıyor sorun büyük ihtimal anakartta.
Emin misiniz hocam? Çünkü ses PSU'dan geliyor, elektrik kaçağı ihtimali üzerinde duruyordum ben şahsen. İnternette anakart kısa devre arızalarına baktığımda genelde sistem açılmıyor bile.
Ayrıca anakartımın web sitesinde kullandığım anakartın kısa devre koruması olduğunu söylüyor.
Yardım edebilecek yok mu?

Son düzenleme:
Emin misiniz hocam? Çünkü ses PSU'dan geliyor, elektrik kaçağı ihtimali üzerinde duruyordum ben şahsen. İnternette anakart kısa devre arızalarına baktığımda genelde sistem açılmıyor bile.
Ayrıca anakartımın web sitesinde kullandığım anakartın kısa devre koruması olduğunu söylüyor.

Hocam sonuçta sisteme dağılan güç anakarttan geliyor anakart start vermeden sistem açılmaz yine de PSU'ya bir baktırın o zaman.

Yeni konular

Geri
Yukarı