Güç yönetimi ayarlama ve AirDrop etkinleştirme

Josephh

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci - Yeditepe Üniversitesi Endüstri Mühendisliği
Geçenlerde başarılı bir şekilde kurduğum Monster A5 v16.2 Opencore Catalina sistemimden sonra yaşadığım bazı olaylar ve öğrenmek istediğim sorular var.

1-) Güç tüketimim fazla mı?
Laptopumu batarya ile kullanırken bataryamın bazen çok hızlı gittiğini düşünüyorum. Normal kullanırken güç tüketimim 4,45 civarlarında oluyor ama bazen sistem kafayı yiyor ve resimdeki gibi ortalama 10, 11 civarlarında oluyor bunun nedeni ne olabilir.

Ekran Resmi 2020-07-27 13.50.44.png

2-) GPU fanım da çalışıyor. Bunu kapatmanın bir yolu var mı?
Aslında bu fazla güç tüketimimin fazla olma nedenlerinden birinin de GPU fanında çalışması olduğunu düşünüyorum. Fanlarımı kontrol edebileceğim herhangi bir program ya da kext var mı? iGPU OpenCore rehberindeki yol ile inaktif hale getirdim.

3-) Air drop aktifleştirme
Laptop içerisindeki Wi-Fi kartım desteklenmediği için TP-Link Archer T2U Nano AC 600 Mbps Nano Wireless USB Fiyatı USB Wi-Fi satın aldım ve sistemimde şu an başarılı şekilde çalışıyor. Sorun şu ki ben bu USB'yi aldığımda airdrop özellliğini de kullanabileceğimi düşünüyordum. Küçük bir araştırma yapınca airdropun genelde PCI kartlar ile çalıştığını öğrendim. USB Wi-Fi ile airdropu aktifleştirmemin bir yolu var mı? Çeşitli sitelerdeki airdrop u aktifleştirmek için önerilen bazı komutları denedim fakat çalışmadı.

4-) Batarya iyileştirmesi
Bildiğim kadarıyla Catalina ile beraber pil sağlığı için bir ayar gibi bir şey getirildi. Sistem kullanış alışkanlıklarımıza bakıyor ona göre pili dolduruyordu. Bu ayarı Hackintosh sistemlerde nasıl açarız? SMBIOS: MacBook Pro 16,1

Öneri ve çözümleriniz için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı