Gün içerisinde namaz kılmanız ne kadar sürüyor?

En son 3, 4 yıl önce sarhoşken teravih namazına gidip meydan dayağı yemiştim. O zamandan beri namaz kılmadım. Ama 3, 5 dakika sürer.

Zaten sarhoşken namaz kılınmaz. Ve sadece bunun yüzünden Allah'ı terk etmeniz doğru değil. Sarhoşken namaz kılmamanız gerektiğini belirten ayet:
"Ey iman edenler! Sarhoşken, ne söylediğinizi bilinceye kadar, bir de cünüpken yolcu olmanız müstesna gusül yapmadıkça namaza yaklaşmayın.

Okulda kılamadığımdan dolayı sadece kazasını kılıyorum (Cuma hariç) ve günde (Cuma hariç) 25-30 dakika falandır herhalde.

Evden kurtulamadığım için kılıyor gibi yapıyorum, biraz eğilip kalkıyorum. Eğer odada kimse yoksa eğilip kalkmayı da yapmıyorum, soran olursa kıldım diyorum ama herkesin evde olduğu günlerde eğilme kalkma işlemlerini usulüne uygun bir şekilde yapıyorum. 4 rekat 100 saniye falan sürüyor. Sadece farzları kılıyorum, 8-9 dakika sürüyor.

Evden kurtulamadığım için kılıyor gibi yapıyorum, biraz eğilip kalkıyorum. Eğer odada kimse yoksa eğilip kalkmayı da yapmıyorum, soran olursa kıldım diyorum ama herkesin evde olduğu günlerde eğilme kalkma işlemlerini usulüne uygun bir şekilde yapıyorum. 4 rekat 100 saniye falan sürüyor. Sadece farzları kılıyorum, 8-9 dakika sürüyor.

Ne yaptığının farkında bile değilsin sen hem kendini hem aileni hem de Allah ile dalga geçtiğini sanıyorsun.

Geri
Yukarı