Gün İçinde Yüzlerce Kez İnternet Kopması

• Konuyu başlatan Kirve
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 23
  • Görüntüleme 39B
Çözüm söyleyeyim demişsiniz ama hocam burada çözüm yok:)

Ayrıca bu şekilde maalesef bir şey öğrenemem en altta biz oturuyoruz binada 2 dairede internet var birisi karşı komşu, onlarda türkmenistan'lılar pek konuşamıyoruz, anlık olarak iletişime geçemiyoruz dediğim gibi 30 snye geri geliyor internet anında çıkıp gidip kontrol ettiremem.

Ayrıca ekleme: Tam 17 saattır kopma olmuyordu fakat, şu yazıyı yazarken (3:44)internet gitti şu an da yok, saat 3:45 şu an geri geldi...

😀Kirvem kesin çözüm yolu sorunun nereden kaynaklandığını ögrenmek.
İnternetin kesildiği sırada sorman gerekmiyor 2 dairede daha var dedin biriyle iletişime geçemiyorsan diğeriyle geç, ona internet kopması yaşayıp yaşamadığını sorman yeterli yaşıyorsa altyapı kaynaklı yapabilecek bir şeyin yok yaşamıyorsa sorun senin modeminde, kablolamanda sorun olduğunu sanmıyorum gürültü ve SNR degerlerin normal görünüyor.Bu arada şu an kullandığın modemin marka modeli nedir?

😀Kirvem kesin çözüm yolu sorunun nereden kaynaklandığını ögrenmek.
İnternetin kesildiği sırada sorman gerekmiyor 2 dairede daha var dedin biriyle iletişime geçemiyorsan diğeriyle geç, ona internet kopması yaşayıp yaşamadığını sorman yeterli yaşıyorsa altyapı kaynaklı yapabilecek bir şeyin yok yaşamıyorsa sorun senin modeminde, kablolamanda sorun olduğunu sanmıyorum gürültü ve SNR degerlerin normal görünüyor.Bu arada şu an kullandığın modemin marka modeli nedir?
Diğer 2. kullanıcı da biziz zaten,
Airties Air5650ML modem.

Ben de Turknet'e geçtiğimde kopmalar başladı, modem değiştirip kullandım yine kopmalar devam ediyordu.Sonradan öğrendim ki telefon hattına bağlı olduğu için kopmalar yaşanıyormuş.Dsmart'a geçtim şuan hiç kopma sorunu yaşamıyorum.

1gündür kopma yoktu şimdi yeniden başladı:)

Düzenleme : 5-6 kere internet gitti art arda.
Durumunuza göre karar vermeniz lazım. Benim daha önce kullandığım Turktelekomda da kopma yoktu ancak bakım çalışması yapıuotlardı 1-2 gün internet gelmiyordu. Dsmartta herhangi bir sorun yaşamadım ve şimdi tekrar Dsmarta döndüğümde, Turknette yaşadığım kopmalar hiç olmadı bundan sonra olur mu bilemiyorum.Benim tecrübelerim bunlar.

Modem arayüzünden ADSL2 ve ADSL2+ kapat dostum. Bunları kapattığında eski teknoloji ile bağlanacaksın ve sorunun düzelecek.

Durumunuza göre karar vermeniz lazım. Benim daha önce kullandığım Turktelekomda da kopma yoktu ancak bakım çalışması yapıuotlardı 1-2 gün internet gelmiyordu. Dsmartta herhangi bir sorun yaşamadım ve şimdi tekrar Dsmarta döndüğümde, Turknette yaşadığım kopmalar hiç olmadı bundan sonra olur mu bilemiyorum.Benim tecrübelerim bunlar.
Malesef pek bi alternatifim yok bulunduğum ilde bir kaç tane firma bağlantı yapıyor :)))

Modem arayüzünden ADSL2 ve ADSL2+ kapat dostum. Bunları kapattığında eski teknoloji ile bağlanacaksın ve sorunun düzelecek.
Onlara da el attım. ADSL2 ve ADSL2+ kapattığım zaman hiç gelmiyor. ANNEXL diye bir şey vardı onu kapattım o zaman işte bir gün gitmedi. Ama ertesi gün yine kopmalar yaşandı.

Aynı sorunu bende yaşıyorum.
Konuyu hortlatmış olacağm. Tıpatıp aynı sorunla karşı karşıyayım. Çözüm bulabildiniz mi?

Günde defalarca kopuyor internet. TurkNet kullanıyorum ve destek kayıtı oluşturuyorum sürekli ama çözüm yok. Modemim ASUS DSL N16 bu modem sizce nasıl iyi mi? Modemin 14 günlük iade süreci devam ediyor yeni VDSL e geçtim 14 gündür internet kullanamaz hale geldim modemi iade mi etsem sizce?

Geri
Yukarı