Gün İçinde Yüzlerce Kez İnternet Kopması

• Konuyu başlatan Kirve
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 23
  • Görüntüleme 39B
Bu internet kopması benzeri olay 3 gündür başıma belaydı (TürkTelekom ADSL) sonra düzeldi. Zaten son 1-2 yıldır hep olur böyle, haftada bir-iki internet'e ulaşamam ama hemen ertesi gün düzelir hiç kafaya takmıyordum ki ilk kez böyle 3 gün sürdü iyice can sıktı.

İşin garibi şu ki Steam Uplay Epic Store EA Origin vb yerler tüm İnternet download'ları Youtube hepsi sorunsuz harika kullanıyorken ama Google servisleri Gmail Google Çeviri Twitter Instagram Google Search dahil hiç bir yere ulaşamıyorum, yine Technopat Teknoseyir DonanımHaber EkşiSözlük Oyungezer MerlininKazani dahil hiç açılmıyor. İnternet yani %100 tümden kopmuş gözükmüyor.

Arada bir başıma dert olan (ama o olduğu gün tam bir saç baş yolduran stres kaynağım) bu Err Connection Reset saçmalığı Err Connection Time Out olayı nedir yahu?. Mesela internet'e ulaşamadığım gün; Steam Uplay Youtube hepsi açılıyor tüm download'lar sağlam ve ayrıca sitelerden de tek açılan yer (denemiş olduklarım) Yahoo.com YahooMail AmazonPrime sorunsuz ulaşabiliyorum.

DNS degisimi modem resetleme vb hiç çare olmuyor kendiliğinden düzelesiye diye kadar beklemek zorunda kalıyorsun. Lafı geçmişken sizler bu internet kopmaları konusunda ne yapıyorsunuz? Modem eskiliği değişimi çare olur mu ki? Bir de hangi DNS'leri kullanıyorsunuz, Google DNS TürkTelekom DNS Yandex DNS derken var mı önereceğiniz?

Bu internet kopması benzeri olay 3 gündür başıma belaydı (Türk Telekom ADSL) sonra düzeldi. Zaten son 1-2 yıldır hep olur böyle, haftada bir-iki ınternet'e ulaşamam ama hemen ertesi gün düzelir hiç kafaya takmıyordum ki ilk kez böyle 3 gün sürdü iyice can sıktı.

İşin garibi şu ki Steam Uplay Epic Store EA Origin vb yerler tüm internet Download'ları YouTube hepsi sorunsuz harika kullanıyorken ama Google servisleri Gmail Google çeviri Twitter Instagram Google Search dahil hiçbir yere ulaşamıyorum, yine Technopat teknoseyir donanımhaber ekşisözlük oyungezer merlininkazani dahil hiç açılmıyor. İnternet yani %100 tümden kopmuş gözükmüyor.

Arada bir başıma dert olan (ama o olduğu gün tam bir saç baş yolduran stres kaynağım) bu err connection reset saçmalığı err connection time out olayı nedir yahu? Mesela ınternet'e ulaşamadığım gün; Steam Uplay YouTube hepsi açılıyor tüm Download'lar sağlam ve ayrıca sitelerden de tek açılan yer (denemiş olduklarım) Yahoo.com yahoomail amazonprime sorunsuz ulaşabiliyorum.

DNS degisimi modem resetleme vb hiç çare olmuyor kendiliğinden düzelesiye diye kadar beklemek zorunda kalıyorsun. Lafı geçmişken sizler bu internet kopmaları konusunda ne yapıyorsunuz? Modem eskiliği değişimi çare olur mu ki? Bir de hangi DNS'leri kullanıyorsunuz, Google DNS Türk Telekom DNS Yandex DNS derken var mı önereceğiniz?

Ben sorunu iç tesisatı değiştirerek çözdüm. İnternetten 50 metre nexsans marka CAT6 kablo aldım, krone bıçağı aldım. Sonrasında binanın girişinde bulunan kutuya CAT6'nın mavi beyaz renkte iki ucunu krone bıçağı yardımı ile taktım ardından hiç ek kullanmadan direk eve modeme kadar getirdim. Ping 10 15 civarında hız 35 megabit 6'da upload. Şu anda kopma sorununu çözdüm tamamen yok edemedim ama azaldı yani 3 günde 1 kopuyor artık. Yalnız dediğiniz tarzda sorunları bende yaşıyorum Instagram'da özellikle fotoğraflar mesajlar yüklenmiyor hikayeler donuyor. 35 megabitlik bir internet değil de 3 megabitlik bir paket kullanıyorum gibi sanki. İndirme de hiç sorun yok gayet yeterli Netflix'de dizi, film izlerken de gayet iyi. Ama iş sosyal medyaya geldi mi öyle olmuyor özellikle Instagram'da.

Aynı sorunu yaşıyorum son 2 haftadır şimdi Cat6 Kablo siparişi verdim bakalım onu bağlayacağım ankastre kutusuna direk modeme kadar, o da olmazsa modem değişikliği yapacağım. Bu iki deneme için de bilgi veririm ise yarayıp yaramadığını.

Yeni konular

Geri
Yukarı