Güncel olarak Comnet Deneyimlerim (Son Durum)

Herhangi bir siteden bakabilirsinz Türk Telekom alt yapısını kullandığı için site önemli değil 2-3 yerden sorgu yapın.
Hocam eğer Comnet veya TurkNet gibi firmaların kendi fiberi varsa sadece kendi sitelerinden öğrenebilirsiniz ama onun dışında @Ramazanjk hocamızın da dediği gibi herhangi bir yerden sorgulayabilirsiniz.

Hocam merhabalar kurulum yaparken modem veriyorlar mı ya da kiralık olarak alabiliyor muyuz?
Fiber altyapıdaysanız;
Kendi router'iniz varsa kullanabilirsiniz ancak zorunlu olarak her İSS'de olduğu gibi modem kirası oluyor. Yani yine de size bir modem (daha doğrusu router) veriyorlar.

VDSL'de kendileri modem sağlamıyor ücretsiz olarak yada kiralama olarak. Keenetic ürünleri satıyorlar. Dilerseniz para karşılığında alabilirsiniz. Kendi modeminiz varsa onu da kullanabilirsiniz.

Keşke taahhüt bitince Comnet'e yönelseydim. Babam sağ olsun TurkNet'e bile izin vermedi, güya interneti kesiyorlarmış arada. Fiyatları aşırı uygun ve taahhüt olmaması aşırı harika bir durum. 2 yıl sonra alacağım umarım. :D TT'de 24/7 hıza 130 TL ödemeye mahkumum ben de babam sağ olsun. :(

Aga bu routerların, şirketlerin kendi verdiği ile arasındaki temel farklar ne oluyor? Türk Telekom fiber için yeni bir modem vermişti.

Şuydu sanırım;

1619920338599.png

Türkiye'ye geldiğimde aklımda bu modemi almak var önerildiği için. Ne gibi farklar olur? Almaya değer mi?

Buydu sanırım;

Aga bu routerların, şirketlerin kendi verdiği ile arasındaki temel farklar ne oluyor? Türk Telekom fiber için yeni bir modem vermişti.

Şuydu sanırım;

Eki Görüntüle 1002876

Türkiye'ye geldiğimde aklımda bu modemi almak var önerildiği için. Ne gibi farklar olur? Almaya değer mi?

Buydu sanırım;

Bana verdikleri router bu, kötü bence.

Geri
Yukarı